Aicinām uz sievišķīgā spēka apliecināšanas norisi Jērcēnmuižā

Naktī uz 1. maiju ir Valpurģu nakts – seni, tradicionāli svētki, kurus agrāk atzīmēja daudzās Eiropas kultūrās. Šodien daudzās valstīs tie ir dažāda veida jautri svētki, kas vairāk līdzinās karnevālam un citām jautrām izdarībām. Piekto gadu arī Jērcēnmuižā notiks Valpurģu nakts norise, šogad ar nosaukumu “Spīganu nakts”. Aicinām uz Jērcēnmuižu 30. aprīlī plkst.19.00.

Naktī uz 1. maiju ir Valpurģu nakts – seni, tradicionāli svētki, kurus agrāk atzīmēja daudzās Eiropas kultūrās. Šodien daudzās valstīs tie ir dažāda veida jautri svētki, kas vairāk līdzinās karnevālam un citām jautrām izdarībām. Piekto gadu arī Jērcēnmuižā notiks Valpurģu nakts norise, šogad ar nosaukumu “Spīganu nakts”. Aicinām uz Jērcēnmuižu 30. aprīlī plkst.19.00.

Pavasaris ir maģiskas enerģijas pilns, un arī šī norise veltīta pavasara atmodai un sievišķīgā spēka apliecināšanai. Salidošana, piezemēšanās un piereģistrēšanās ar savu izdomāto vārdu paredzēta līdz plkst.19.00, kad sāksies sievišķīgo enerģiju mākslinieciskās izpausmes dziesmā un dejā. Muzicēs dziesminiece Guna Grote-Majore, un romantiskās dejās virpuļos modes deju grupa “Aija”. Sagaidot saulrietu, vienosimies tradicionālajā zemes spēku un enerģiju aktivizēšanas un malduguns iedegšanas rituālā. Mācīsimies arī vienkāršās lietās saredzēt kaut ko vairāk, tāpēc notiks darbošanās kopā ar “Raganiņas Rijas” saimnieci Jurati Rudzīti. Barbaras zīlēšanas salonā varēs uzzināt, kā neņemt dzīvi pārāk nopietni, bet dzīvot vieglāk. Darbosies dzīves eliksīru bārs “Pie melnā kaķa”.

Posieties spilgtos, sievišķīgi skaistos tērpos, neaizmirstiet paņemt savu īpašo slotu un lukturīti! Kopīgi radīsim gaisotni, kas sniedz enerģiju, spēku, iedvesmu, iekšēju mieru, labsajūtu, rāmumu, prieku un labu noskaņojumu. Ar uguns spēku laidīsim gaisā domas, ar pavasara vēju aizdzīsim nespēku un ļausimies sevis iekšējai pamodināšanai. Norisi organizē Strenču Kultūras centrs sadarbībā ar biedrību “Esam Jērcēniem”.

Informāciju sagatavoja:
Ginta Gailīte, norises organizatore, biedrības “Esam Jērcēniem” valdes priekšsēdētāja