Aicinām uz Leģendu nakti

Ko atklāj muižas un kur aizved to stāsti? Vai tie palīdz ieraudzīt to, ko sedz ikdienības plīvurs? Un kāpēc svarīgi, ka senie stāsti ieņem savu vietu arī mūsdienās? Aicinām uz Leģendu nakti 28. oktobrī!

Jērcēnmuižā interesenti aicināti atklāt muižas noslēpumus un piedzīvot Leģendu nakts īpašo noskaņu. Plkst. 19.00 – Antas Eņģeles akustiskais koncerts, bet pēc tam – Jērcēnmuižas atklājumu stāsti.

Naukšēnu muižā Leģendu nakts aizritēs apaļas jubilejas zīmē – šogad Naukšēnu muižas pils ēkai 180. gadskārta. Plkst. 18.00–19.00 un 21.10 būs iespēja gida pavadībā ielūkoties gandrīz visos Naukšēnu muižas slēptākajos stūrīšos (tikšanās pie muižas lauvām). Plkst. 19.00–20.00 būs atvērta muižas siernīca, kā arī aicinām apskatīt foto slaidus, uzzinot par muižas vēsturi. Ar startu muižas terasē upes pusē plkst. 19.00 (noslēgums plkst. 20.00) aicinām piedalīties orientēšanās spēlē “Muižas dārgumus meklējot”. Noderēs līdzi paņemtais lukturītis un uzlādēts telefons. Vakara izskaņā būs brīnišķīgs muzikāls sveiciens – plkst. 20.00–21.00 muižas pils zālē uzstāsies saksofonu ansamblis “Valmieras meitenes”.

Latvijas piļu un muižu asociācijas organizētā “Leģendu nakts” norisināsies jau 12. reizi. Tās mērķis ir popularizēt Latvijas piļu un muižu unikālo un bagāto kultūras mantojumu, veicināt tūrismu.