Aicinām uz Lāčplēša dienas norisēm!

Gaisma par cerību, par drosmi, par ticību, par brīvu Latviju. Gaisma pie gaismas kā baltums karogā, no abām pusēm cilvēku siržu sargāts. Aicinām uz Lāčplēša dienas norisēm Valmieras novadā!

Gaisma par cerību, par drosmi, par ticību, par brīvu Latviju. Gaisma pie gaismas kā baltums karogā, no abām pusēm cilvēku siržu sargāts. Aicinām uz Lāčplēša dienas norisēm Valmieras novadā!

Valmierā

10.novembrī plkst. 19.30 Valmieras pilsētas estrādē aicinām piedalīties Lāčplēša dienas skrējienā un nūjošanā, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā veicot 5 km distanci. Mazākajiem dalībniekiem būs iespēja piedalīties 1 km bērnu skrējienā. Tāpat no 10. līdz 30. novembrim aicinām piedalīties izaicinājumā – sveicot Latviju 105. gadadienā, skriet, iet vai kā citādi aktīvi veikt 105 km un rezultātus saglabāt lietotnē “Strava”.

11.novembrī plkst. 10.00–14.00 Valmieras koprades darbnīcā DARE norisināsies radošās darbnīcas bērniem “Latvijas valsts svētki” (vecuma grupās 4–7 gadi un 8–12 gadi). Dalības maksa ir 10 EUR.

11.novembrī plkst. 11.00 Valmieras Integrētajā bibliotēkā norisināsies aktivitāšu spēle ģimeņu komandām “Kur? Latvijā”.

11.novembrī plkst. 11.00 Jauniešu mājā Valmierā (Mākslinieku iela 2) Jāņparka aktīvie iedzīvotāji kopā ar Agitu Lapsu aicina ikvienu izstāstīt savu, savas dzimtas stāstu un pieminēt tos, kuri piedalījās Latvijas brīvības cīņās, tos, ar kuriem varam lepoties – darbīgi, saimnieciski, izglītoti, drosmīgi un neatlaidīgi sava mērķa realizētāji, sievas un vīri, vecāki un bērni. Svētku noskaņās būs arī īpašā torte.

11.novembrī plkst. 17.30 laukumā pie Valmieras Kultūras centra uzstāsies Rēzeknes novada vokālā studija “Skonai”.

11.novembrī plkst. 17.30 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā būs svētbrīdis pirms Lāpu gājiena.

11.novembrī plkst. 18.00 aicinām iedegt svecītes vai lāpas un doties Lāpu gājienā no Valmieras Kultūras centra uz pilsētas Centra kapiem, kur pēc gājiena norisināsies piemiņas brīdis.

11.novembrī plkst. 18.00 restorāna “Akustika” koncertzālē uzstāsies ģitārists Mārcis Auziņš, ieejas maksa ir 25 EUR.

Trešo gadu pēc kārtas Valmieras novada fonds (VNF) rīko Spēka dienu. 11.novembrī no plkst. 18.30 Garās ielas 10 pagalmā aicinām cienāties ar Spēka zupu, izkalt katram savu Spēka monētu un kopīgi izzināt latvisko Spēka zīmi – Māras slīpo krustu. Ar savu dalību un ziedojumu sniegsiet atbalstu Valmieras novada talantīgajiem un izcilajiem jauniešiem.

11.novembrī plkst. 19.00 pie Valmieras Viestura vidusskolas – “Mūsu gaisma Latvijai”.

12.novembrī Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā pēc dievkalpojuma (sākums plkst. 11.00) skanēs kora mūzikas koncerts (plkst. 12.30) koru “Bangotne” (Saulkrasti) un “Jumara” (Valmiera) izpildījumā.

Novembrī Valmieras Olimpiskā centra (VOC) ledus halle aicina uz publisko slidošanu svētku noskaņās “Sarkan-balt-sarkanais”: 11.novembrī plkst.14.00-15.00 un 18.20-19.20, 12.novembrī plkst. 10.45-11.45, 18.novembrī plkst. 14.00-15.00 un 15.40-16.40, 19.novembrī plkst. 10.45-11.45 un 13.45-14.45, 20.novembrī plkst. 15.00-16.00 (maksas norise). Aicinām ikvienu atpūsties sportiskā un ģimenēm draudzīgā gaisotnē. Mazajiem slidotājiem pieejami draudzīgie slidotapmācības palīgrīki, kā arī vienmēr klātesošie, atsaucīgie un zinošie VOC slidošanas instruktori.

Bērzainē

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, plkst. 17.00 Jaunburtnieku kapos aicinām iedegt svecītes un būt kopā atceres brīdī.

Brenguļos

11.novembrī plkst. 16.00 Brenguļu pagasta bibliotēkā būs skatāma novadpētniecības izstāde, kā arī norisināsies radošā darbnīca – lukturīšu izgatavošana. Tāpat aicinām uz tilta pār Abulu izgaismošanu, siltu tēju un sarunām pie ugunskura. Aicinām ņemt līdzi savu īpašo gaismeklīti.

Burtniekos

11.novembrī plkst. 15.00 aicinām uz svētbrīdi Varoņu birzī pie Burtnieku baznīcas.

Dikļos

11.novembrī plkst. 14.00 notiks piemiņas brīdis Dikļu kapos pie Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Jāņa Goltiņa kapa.

Ēvelē

11.novembrī plkst. 14.00 Ēveles pagasta bibliotēkā aicinām uz tikšanos ar Vitu Upenieci-Melbārdi – par laiku un mums dziesmās, dzejā un atziņās. Pēc tam dosimies nolikt ziedus un iedegt svecītes Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietās Ēveles kapos, bet no plkst. 16.00 jau tradicionāli laukumiņā Ēveles centrā veidosim sveču rakstus.

Kauguros

10.novembrī plkst. 8.00 no Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolas līdz Kauguru kapiem notiks Lāpu gājiens.

Lodē

11.novembrī plkst. 12.00 Lodes pagasta kultūras namā skanēs valsts svētkiem veltīts koncerts “Manai zemei”, uzstāsies Andris Skuja.

Matīšos

11.novembrī plkst. 16.00 aicinām uz piemiņas brīdi Matīšu kapos pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas.

11.novembrī plkst.17.00 Matīšu Tautas namā aicinām uz koncertu “Ar liesmu sirdī”. Piedalīsies Matīšu Tautas nama mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi.

Mazsalacā

11.novembrī plkst. 16.00 Mazsalacas Kultūras centrā būs skatāma režisores Ilzes Kungas-Melngailes drāma “Mana brīvība”. Plkst. 17.30 Rūjienas ielā 1 aicinām pulcēties Lāpu gājienam. Plkst. 18.00 Varoņu birzītē notiks piemiņas brīdis Latvijas brīvības cīņās kritušo atcerei.

No 11. novembra Mazsalacas Kultūras centra vestibilā būs iespējams aplūkot tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca”, vadītāja Gaļina Birkava, dalībnieku izstādi “Apliecinājums”.

Mūrmuižā

10.novembrī plkst. 16.00 Mūrmuižā norisināsies tiltiņa izgaismošana. Aicinām būt kopā!

Naukšēnos

11.novembrī plkst. 19.00 aicinām doties Lāčplēša dienas Lāpu gājienā no Naukšēnu Kultūras nama līdz piemiņas akmenim. Pēc gājiena – vakars pie ugunskura.

Rūjienā

11.novembrī plkst. 14.00 Rūjienas Kultūras namā aicinām uz kino. Būs skatāma patriotiska operete – filma “Trīs Zvaigznes. Zigfrīds”. Ieejas maksa ir 3 EUR.

11.novembrī plkst. 18.00 norisināsies Lāčplēša dienas Lāpu gājiens no Rūjienas vidusskolas līdz piemineklim “Tālavas taurētājs”. Pēc gājiena – piemiņas brīdis.

15.novembrī plkst. 18.00 Rūjienas Kultūras namā aicinām uz kino “Mana brīvība”. Ieejas maksa ir 3 EUR.

No 6. līdz 25. novembrim Rūjienas pilsētas bibliotēkā būs skatāma literatūras izstāde “Ar Latviju sirdī!”.

Strenčos

11.novembrī plkst. 19.00 pie Strenču Kultūras centra norisināsies Lāčplēša dienai veltīts koncertstāsts “Vienoti dziesmā par Latviju”, uzstāsies Mariuss Grencis (vokāls), Elīna Krastiņa (vokāls), Māris Radziņš (ģitāra). Aicinām arī kopā veidot latvju zīmes no svecītēm.

Trikātā

11.novembrī Trikātā plkst. 17.00 norisināsies Lāpu gājiens no Trikātas centra līdz Trikātas kapiem, pēc gājiena – Gaismas ceļa iedegšana pie Kēniņa Tālivalža pieminekļa.

11.novembrī plkst. 18.00 Trikātas Saieta namā “Depo” muzicēs akordeonists Kaspars Gulbis un vīru ansamblis “Medžiokalnis” no Lietuvas.

Valmieras pagastā

No 1. novembra līdz 30. novembrim Valmieras pagasta bibliotēkā būs aplūkojama literāri tematiskā grāmatu izstāde “Latvijas spēks – tās cilvēkos!”.

No 1. novembra līdz 30. novembrim Valmieras pagasta bibliotēkā būs skatāma Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu foto izstāde “Skaisti dzīvot Latvijā”.

Valmiermuižā

11.novembrī plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā aicinām uz mākslinieka Voldemāra Johansona instalācijas “Svārstīgās parādības” atklāšanu. Instalācija būs skatāma ik dienu līdz 20. novembrim no plkst. 17.00 līdz 21.00. Mākslas darbs veidots, godinot Valmiermuižu kā latviešu garīgās atmodas šūpuli – jau 18. gadsimta sākumā ar hernhūtiešu parādīšanos tur pievērsās izglītībai, sadarbībai un sabiedriskajām aktivitātēm. Mākslinieks Voldemārs Johansons stāsta: “Darbs radies mākslas un zinātnes satikšanās punktā un piedāvā ieskatu svārstību fenomenu pasaulē, kas vienotā ansamblī atveido matemātiski modelētus signālus. Redzamais attēls tiek veidots ar lēni virzītu lāzera gaismas staru pa īpaša ķīmiska materiāla pārklātu virsmu. Izsakoties tēlaini, šim materiālam piemīt fizikāla “gaismas atmiņa”. Gaismas stara noietais ceļš pa virsmu uz brīdi saglabājas un veido gaismu izstarojošu zīmējumu, kas jau drīz iztvaiko. Tad stars veido nākamo formu.”