Aicinām uz koru “SolLaRe” un “Via Stella” koncertu

17.martā plkst. 18.00 Valmieras 5. vidusskolas zālē koncertēs divi skolēnu kori – Valmieras Mūzikas skolas koris “SolLaRe”, diriģente Irēna Zelča, un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koris “Via Stella”, diriģente Liene Batņa. Aicināts ikviens interesents!

17.martā plkst. 18.00 Valmieras 5. vidusskolas zālē koncertēs divi skolēnu kori – Valmieras Mūzikas skolas koris “SolLaRe”, diriģente Irēna Zelča, un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koris “Via Stella”, diriģente Liene Batņa. Aicināts ikviens interesents!

“Koris “Via Stella” ir mans bērnības sapņu izsapņots kora kolektīvs. Mūsu korī dzied tikai tie, kuriem tuvs ir dziedātprieks un prieks būt kopā draudzībā, koncertgarā un nogurdinošā mēģinājumu procesā. Un vismīļākie brīži ir ceļojums autobusā,” saka diriģente Liene Batņa.

Valmieras Mūzikas skolas koris “SolLaRe” ir koris ar pamatīgu vēsturi, sevi apliecinājis ar krāšņām programmām koncertos, ar augstiem rezultātiem gan skatēs, gan konkursos. Šobrīd koris “SolLaRe” gatavojas Michelangelo International Music festival – konkursam Florencē (Itālija), kas notiks 13.–16. aprīlī. Ar konkursa programmu koris iepazīstinās arī 17. marta koncerta klausītājus.

“Laudate Pueri” – F.Mendelszona mūzika, “Šarkela varnela” – J.Tamulioņa mūzika, “Debesu kalvis Pērkons” – S.Mences mūzika, L.Gutauska vārdi, atdzejojis I.Ziedonis – tie ir tikai daži skaņdarbi, kas apliecina, ka gan konkursa, gan koncerta programma būs nopietna un skaista.

Ir Dziesmu un Deju svētku gada pavasaris. Pēc grūtā ierobežojumu un klusuma perioda Latvija atkal dzied. Ar lielāku vai mazāku jaudu kori gatavojas skatēm. Pieaugušie – sievas, vīri, jaunieši. Ir priecīgs satraukums. Svētki būs. Bet fonā – lēnām, lēnām pumpuro un plaukst arī bērnu kori. Soli pa solītim no nulles punkta, no stabilākas izejas pozīcijām atkal cenšamies bērniem ierādīt, iemācīt kopā dziedāšanas skaistumu un spēku. Tāpēc priecīgi satraucošs notikums šajā pavasarī ir arī skolēnu koru koncerts. Jo kā citādi izaugt līdz dziedošām sievām, dziedošiem vīriem?

Tiksimies 17. martā koncertā!

Informāciju sagatavoja:
Santa Tanenberga,
Valmieras Mūzikas skolas direktores vietniece