Aicinām uz ērģeļu un kokles koncertiem “Ar ticību sirdī”

Aicinām uz ērģeļu un kokles koncertiem “Ar ticību sirdī”

Jau otro gadu pēc kārtas Valmieras novada dievnamos skanēs koncertu cikls “Valmieras novada ērģeles”. Šogad tā būs koklētājas Ievas Veides un ērģelnieces Līgas Ivānes kopīgi sagatavotā koncertprogramma “Ar ticību sirdī”, kas 2022. gadā izskanēja vairākos Latvijas dievnamos, piedzīvojot lielu klausītāju atsaucību un mīļu sirds siltumu. Ērģeļu stabuļu varenais skaņas spēks, savijoties ar kokles ēterisko trauslumu, ved klausītāju pārpasaulīgā ceļojumā, kaut nedaudz tuvojoties gaismai, siltumam, debesīm, mieram.

Programmā iekļautajos latviešu komponistu Viļņa Salaka, Georga Pelēča, Riharda Dubras, Līgas Ančevskas un citu komponistu darbos atklāsies gan katra instrumenta solo unikalitāte, gan arī kokles un ērģeļu kopskaņa. Muzikālais ceļojums, kas aizvīsies pa Strenču (4. maijā plkst. 12.00), Dikļu (27. maijā plkst. 20.00), jūnijā Trikātas, augustā Matīšu un Ēveles dievnamiem, solās būt aizraujošs, jo nav divu vienādu ērģeļu, arī klausītāju sirdis ik reizi ir citas un kroņlukturu gaisma katrā dievnamā mirdz citādāk. Uz satikšanos!

Pateicoties Valmieras novada pašvaldības, Valsts Kultūrkapitāla fonda un biedrības “Valmierai. Mūzikai. Kultūrai” atbalstam, ieeja koncertos ir par ziedojumu dievnamam.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Veide, Līga Ivāne