Aicinām pieteikt pretendentus apbalvojumiem “Sportiskie sasniegumi” un “Jaunatnes sporta laureāts” 2022

Valmieras novada sporta laureāts

Lai izvērtētu Valmieras novada sportistu sniegumu 2022. gadā, Valmieras novada pašvaldība aicina līdz 2023. gada 15. janvārim pieteikt sportistus apbalvojumiem “Sportiskie sasniegumi” un “Jaunatnes sporta laureāts”.

Kā iesniegt pieteikumu?

  • Pieteikumus apbalvojumam “Sportiskie sasniegumi” aicinām iesniegt personīgi Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā (Lāčplēša ielā 2 Valmierā) vai jebkurā Valmieras novada apvienību pārvaldē, tāpat arī tos iespējams iesniegt elektroniski, parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz . Pieteikumus iespējams nosūtīt arī pa pastu Valmieras novada pašvaldībai: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201.
  • Pieteikumus apbalvojumam “Jaunatnes sporta laureāts” aicinām iesniegt Valmieras Sporta skolā, sūtot uz e-pastu . Pieteikumus var iesniegt arī drukāta dokumenta formātā Valmieras Sporta skolā: Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, LV-4201.

Apbalvojums “Sportiskie sasniegumi”

Tā mērķis ir sumināt sportistus, sportistu komandu, trenerus un sporta klubus par ievērojamiem sasniegumiem sportā. Apbalvojumu piešķirs pieaugušo konkurencē, veterānu konkurencē, junioru (atbilstoši attiecīgajam sporta veidam) un U23 konkurencē.

Pretendēt apbalvojuma “Sportiskie sasniegumi” saņemšanai var arī individuāli startējošie sportisti, kuri izpildījuši olimpisko un paralimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu un iekļauti Latvijas Olimpiskās komandas sastāvā; pasaules čempionātā vai pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā izcīnījuši 1.‒12.vietu; Eiropas čempionātā vai Eiropas kausa izcīņas kopvērtējumā izcīnījuši 1.‒6.vietu; Latvijas valsts individuālajā vai komandu čempionātā izcīnījuši 1.vietu; komandā startējoši sportisti, kuri iekļauti Latvijas izlases komandas sastāvā olimpiskajā sporta veidā. Tāpat arī sporta spēļu komandas, kas Baltijas valstu vai citos starptautiska mēroga čempionātos komandu vērtējumā izcīnījušas 1.‒8.vietu vai Latvijas valsts čempionātā (augstākajā līgā vai virslīgā) komandu vērtējumā izcīnījušas 1.‒3.vietu.

Pieteikumu apbalvojuma “Sportiskie sasniegumi” saņemšanai var iesniegt sportisti, treneri, sporta klubu vai organizāciju pārstāvji, sporta entuziasti. Pieteikumam jāpievieno ziņas par sportista un/ vai komandas sasniegumiem sacensībās, tās pamatojot ar oficiāla dokumenta kopiju vai precīzu interneta adresi juridiskas personas mājaslapā.

Apbalvojums “Jaunatnes sporta laureāts”

Tā mērķis ir popularizēt bērnu un jauniešu saturīgas un lietderīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas, sumināt sportistus, sporta spēļu komandas, viņu trenerus par augstvērtīgu rezultātu sasniegšanu sportā.

Pretendēt apbalvojumam “Jaunatnes sporta laureāts” var sportisti vecumā no 14 līdz 19 gadiem, kuri startē individuālajos sporta veidos: sportists, kurš iekļuvis Latvijas jaunatnes, junioru valsts izlases sastāvā (federācijas apstiprinājums) un piedalījies pasaules, Eiropas, Baltijas valstu jaunatnes, junioru čempionātos, Eiropas un pasaules olimpiskajos festivālos; Latvijas jaunatnes, junioru meistarsacīkšu 1.‒3.vietu ieguvēji.

Tāpat arī sportisti vecumā no 14 līdz 19 gadiem komandu sporta veidos: Latvijas jaunatnes un junioru meistarsacīkstēs 1.‒3.vietu ieguvēji; individuāli sportisti komandu sporta veidos, kuri startējuši Latvijas valsts jaunatnes, junioru izlases sastāvā pasaules, Eiropas, Baltijas valstu jauniešu čempionātos, Eiropas un pasaules olimpiskajos festivālos; Latvijas Jaunatnes olimpiādes godalgoto vietu ieguvēji individuālajos, stafešu un komandu sporta veidos; atsevišķos gadījumos var izskatīt priekšlikumus par laureāta nosaukuma piešķiršanu jauniešiem, kuri sasnieguši ievērojamus rezultātus izvērtēšanas periodā, piemēram, 1.vieta tautas sporta sacensībās u.c.

Pieteikumus apbalvojuma saņemšanai var iesniegt Valmieras novada pašvaldības izglītības iestādes, sportisti, treneri, sporta klubu vai organizāciju pārstāvji, sporta entuziasti. Kopā ar pieteikumu nepieciešams arī iesniegt sacensību protokolu kopijas vai precīzu interneta adresi juridiskas personas mājaslapā, kurā var gūt apstiprinājumu rezultātiem, tāpat arī, iesniedzot pieteikumu par izlašu dalībniekiem, federācijas apstiprinājumu par startu sacensībās.

Valmieras novada sportistu sumināšana plānota 3. martā, kad tiks godināti apbalvojumu “Sportiskie sasniegumi” un “Jaunatnes sporta laureāts” saņēmēji, kā arī atklāti nomināciju “Gada sportists”, “Gada treneris”, “Uzlecošā zvaigzne”, “Mūža ieguldījums sportā”, “Gada sporta organizācija” un “Paraugs sportā” laureāti.