Aicinām pieteikt pretendentus apbalvojumam “Valmieras novada sporta laureāts 2023”

Valmieras novada sporta laureāts 2023

Lai izvērtētu Valmieras novada sportistu sniegumu 2023. gadā, Valmieras novada pašvaldība aicina līdz 2024. gada 15. janvārim pieteikt sportistus apbalvojumam “Valmieras novada sporta laureāts”.

Pieteikumi apbalvojuma “Valmieras novada sporta laureāts” saņemšanai jāiesniedz, aizpildot pieteikuma anketu un pievienojot sacensību protokolu kopijas vai precīzu interneta adresi juridiskas personas mājaslapā, kurā var gūt apstiprinājumu rezultātiem, savukārt izlašu dalībniekiem ‒ federācijas apstiprinājumu par startu sacensībās. To var izdarīt vairākos veidos:

Plašāka informācija un nolikums par apbalvojumu piešķiršanu atrodams Valmieras novada tīmekļvietnes sadaļā “Novads”, “Sports”, “Atbalsts sportam”.

Pretendēt apbalvojuma “Valmieras novada sporta laureāts” saņemšanai var individuāli startējošie sportisti, kuri izpildījuši olimpisko un paralimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu un iekļauti Latvijas Olimpiskās komandas sastāvā, pasaules čempionātā vai pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā izcīnījuši 1.‒16.vietu, Eiropas čempionātā vai Eiropas kausa izcīņas kopvērtējumā izcīnījuši 1.‒8.vietu, Latvijas valsts individuālajā čempionātā izcīnījuši 1. vietu vai ir iekļauti Latvijas izlases komandas sastāvā. Tāpat arī apbalvojumam var pieteikties sporta spēļu komandas, kuras Latvijas valsts čempionātā komandu vērtējumā izcīnījušas 1.‒3.vietu. Veterānu konkurencē apbalvojumu “Valmieras novada sporta laureāts” var iegūt sporta spēļu komanda, kura ieguvusi 1. vietu Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības spēlēs un/vai Latvijas valsts čempionātā veterāniem.

Apbalvojums tiek piešķirts, ņemot vērā informāciju par sportistu vai komandu sasniegumiem sacensībās laika posmā no aizvadītā gada 1. janvāra līdz 31. decembrim jauniešu un junioru (atbilstoši attiecīgajam sporta veidam) konkurencē, pieaugušo un veterānu konkurencē.

Apbalvojuma mērķis ir sumināt sportistus, sportistu komandas, trenerus un sporta klubus par ievērojamiem sasniegumiem sportā un izteikt pateicību par ieguldījumu Valmieras novada vārda popularizēšanā.

Valmieras novada sportistu sumināšana notiks 15. februārī, kad tiks godināti apbalvojuma “Valmieras novada sporta laureāts” saņēmēji, kā arī atklāti nomināciju “Gada sportists”, “Gada treneris”, “Gada sporta skolotājs”, “Uzlecošā zvaigzne”, “Mūža ieguldījums sportā”, “Gada sporta organizācija” un “Paraugs sportā” laureāti. Apbalvojumu mērķis ir sveikt sportistus, sporta spēļu komandas, trenerus, sporta dzīves organizatorus un entuziastus par īpašiem nopelniem un sasniegumiem sportā. Šo apbalvojumu saņēmējus katrā nominācijā izvirza Valmieras novada Sporta pārvalde un apstiprina Valmieras novada pašvaldības dome.