Aicinām piedzīvot Sedu pamesteņu ekspedīcijā!

Katrs, kurš reiz bijis Sedā, vienaldzīgs nepaliek… Kas ir šīs pilsētas fenomens? Vai iespējams ceļot laikā? Kā cilvēki dzīvojuši kādreiz un kā dzīvo tagad? Kur meklēt un rast atbildes par šo neparasto, unikālo un pat nedaudz noslēpumaino mazpilsētu?

Seda ir jāpiedzīvo! Tādēļ 13. aprīlī plkst. 14.00 aicinām to piedzīvot kopā, dodoties Sedas pamesteņu ekspedīcijā! Aizraujošos un, iespējams, vēl nedzirdētos stāstos par dažādiem pilsētas pamesteņiem dalīsies un ekspedīcijas gida lomu uzņemsies sedēniete, pilsētas patriote un stāstniece Viktorija Brjuņina. Ekspedīcijas garums plānots aptuveni 7–10 kilometri, kas aizņems 4–5 stundas.

Pamesteņi jeb pamestas ēkas glabā vairāk informācijas, nekā spējam iedomāties. Seda veidojusies aizvadītā gadsimta 50., 60. gados, kad tā būvēta kūdras fabrikas strādniekiem, kuri sabrauca no toreizējās Padomju Savienības. Šodien grūti iztēloties, ka pilsētā sākotnēji dzīvojuši četri tūkstoši iedzīvotāju! Uzskatāmākais, kas par to liecina, ir vairākas neapdzīvotas un laika zoba skartas ēkas.

Ekspedīcijas laikā izzināsim Sedas vēsturi un aplūkosim pilsētu, dodoties uz tādām vietām, kur kādreiz darbojies radio mīļotāju pulciņš, kur tika plānots izbūvēt baseinu un slidotavu, kur darbojies visiem zināmā kosmētikas ražotāja “Dzintars” smaržu pudelīšu pulēšanas cehs. Tālāk maršruts vedīs uz meža pusi, kur kādreiz bijusi apgaismota slēpošanas trase. Neliels ekspedīcijas posms plānots arī pa purva taku. Lai pilnvērtīgi nodotos pamesteņu izzināšanai, aicinām vilkt pārgājiena zābakus ar biezu zoli un ērtu, laikapstākļiem atbilstošu apģērbu.  Atpūtas brīžiem noteikti noderēs līdzi paņemtais dzēriens un kāda uzkoda.

Lai pieteiktos ekspedīcijai, aicinām zvanīt pa tālruni 26332213, rakstīt uz e-pastu vai ierasties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1). Dalība pasākumā ir 5 EUR, norēķināšanās Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1) līdz 12. aprīlim.

Ekspedīcijas dalībnieku minimālais vecums ir 14 gadi. Drošības apsvērumu dēļ dalība jaunākām personām šajā ekspedīcijā nav atļauta, savukārt par nepilngadīgajiem dalībniekiem, sākot no 14 gadu vecuma, atbild pavadošā pieaugusī persona. Vietu skaits ekspedīcijā ir ierobežots.

Piesakoties ekspedīcijai, katrs dalībnieks uzņemas ievērot visus ekspedīcijas sākumā gida dotos drošības norādījumus, kā arī katrs pats ir atbildīgs par savu drošību un veselību.

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts, fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja: Agnese Geduševa-Jefimova, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes Pasākumu organizatore, Mob. tālr.: 26332213 visit.valmiera.lv