Aicinām piedzīvojumā, izzinot Jāņa Staņislava Rozes dzīvesstāstu

Sestdien, 21. oktobrī, aicinām piedzīvojumā, kurā izzināsim Jāņa Staņislava Rozes dzīvesstāstu faktos un leģendās, skatīsim viņa gleznotos portretus, uzzināsim vairāk par Valmieras apkaimes krogiem un vietu, kur dzimis leģendārais mākslinieks. Nokļūsim vietā, kur satikās un ar zīmējumiem duelējās “karikatūrists” un topošais portretists. Turpat mūsu piedzīvojumā taps mākslinieces Ievas Fimbaueres karikatūras, kamēr piedzīvojuma dalībnieki izdarīs arī kādu labu darbu mākslinieka piemiņai.

Sestdien, 21. oktobrī, aicinām piedzīvojumā, kurā izzināsim Jāņa Staņislava Rozes dzīvesstāstu faktos un leģendās, skatīsim viņa gleznotos portretus, uzzināsim vairāk par Valmieras apkaimes krogiem un vietu, kur dzimis leģendārais mākslinieks. Nokļūsim vietā, kur satikās un ar zīmējumiem duelējās “karikatūrists” un topošais portretists. Turpat mūsu piedzīvojumā taps mākslinieces Ievas Fimbaueres karikatūras, kamēr piedzīvojuma dalībnieki izdarīs arī kādu labu darbu mākslinieka piemiņai.

Piedzīvojuma sākums 21. oktobrī plkst. 10.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā. Lai mestos piedzīvojumā, ieplāno sev brīvu dienu, apģērbies silti un ērti, bet ne švītīgi kā Roze Rīgas ielās. Pieteikšanās līdz 19. oktobrim, rakstot uz vai zvanot 64207638. Vietu skaits ierobežots!

Leģenda vēsta, ka Roze par zīmētāju kļuva pēc kāda gadījuma, kad “krogā bij’ iemaldījies apkārt ceļojošs mākslinieks. Tas par lētu cenu zīmēja portrejas, kuras gan vairāk līdzinājās karikatūrām. Roze paķēra zīmuli un īsā laikā uzmeta ārkārtīgi līdzīgu paša mākslinieka portreju, pārsteigdams ar to i sevi, i visus klātesošos” (V. Penģerots. Piemirstie latviešu mākslinieki, Ilustrēts Žurnāls, Nr.8, 1927).