Aicinām novērtēt ieguldījumu sakoptas ainavas veidošanā

Aicinām novērtēt ieguldījumu sakoptas ainavas veidošanā

Arī šogad Valmieras novada pašvaldība organizēs akciju “Tavs ieguldījums ainavā”. Neliels atskats uz 2022. gadu – tika saņemts 21 pieteikums septiņās nominācijās, un notika divi pasākumi ar dalībnieku godināšanu un izglītojošām lekcijām. Ņemot vērā labās atsauksmes par šo akciju, līdzīgs process norisināsies arī 2023. gadā. Aicinām sakopto īpašumu saimniekus vai kaimiņus, draugus un vērīgos garāmgājējus jau šobrīd novērtēt pavasara plaukuma un vasaras ieskaņas skaistumu dobēs, pagalmos, dārzos, parkos, uz balkoniem un citur un iemūžināt to fotogrāfijās. Pieteikšanās akcijai un fotogrāfiju iesūtīšana notiks no 10. jūlija līdz 10. augustam, pirms tam publicējot akcijas nolikumu un pieteikšanās anketu.

Šogad kategoriju saraksts tiek papildināts ar vienu kategoriju, kurā būs iespējams pieteikt publisko ārtelpu, līdz ar to pieteikšanās notiks astoņās kategorijās:

  • novada simboliskās vietas – kultūras mantojums;
  • latviešu viensēta – kultūras kanona lepnums;
  • privātmājas pagalma ainaviskums;
  • mājas pagalms kopienai;
  • mans balkons – mana paradīze;
  • novada daiļdārzs;
  • uzņēmēji vietradei;
  • publiskā ārtelpa – jauna elpa.

Augustā plānots ar akcijas dalībniekiem doties izzinošā un iedvesmojošā braucienā pa Vidzemes dārziem. Oktobrī atkal aicināsim uz izglītojošām lekcijām novada vietā, no kuras tiks saņemts visvairāk pieteikumu.