Aicinām daudzbērnu ģimenes pieteikties ēdināšanas atvieglojumu saņemšanai

Valmieras novada pašvaldība aicina daudzbērnu ģimenes, kuru bērni klātienē apgūst pirmsskolas izglītības, pamatizglītības, vidējās izglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmu kādā no Valmieras novada pašvaldības dibinātajām vispārējās izglītības iestādēm, pieteikties ēdināšanas maksas atvieglojumu saņemšanai.

Atvieglojumu saņemšanai jāiesniedz izglītības iestādes direktoram/vadītājam iesniegums, jāuzrāda Latvijas Goda ģimenes apliecība jeb “3+ Ģimenes karte” un personu apliecinošs dokuments. Katrai kartei ir noteikts derīguma termiņš, tāpēc aicinām vecākus to pārbaudīt, lai nepieciešamības gadījumā izgatavotu jaunu karti. Vienlaikus arī vēršam uzmanību, ka no iesnieguma par kartes izgatavošanu līdz tās izsniegšanas brīdim var paiet no 14 līdz 21 dienai. Plašāka informācija par jaunas kartes izgatavošanu pieejama šeit.

Bezmaksas pusdienas obligātās pirmsskolas izglītības programmas audzēkņiem un 1.-6. klašu skolēniem tiek piešķirtas automātiski un to saņemšanai iesniegums nav nepieciešams.

Kā iepriekš ziņots, no š.g. 1. septembra Valmieras novadā tiek piemērota vienota kārtība ēdināšanas maksas atvieglojumu piešķiršanā pašvaldības dibinātajās izglītības iestādēs. Saistošajos noteikumos noteikts, ka bērnam no daudzbērnu ģimenes ir iespēja saņemt ēdināšanas maksas atvieglojumus 50% apmērā visām ēdienreizēm pirmsskolas izglītības iestādē un pusdienām, ja tiek apgūta pamatizglītības programma 7.-9. klasē, vispārējās vidējās vai profesionālās vidējās izglītības programma.

Ja vecāki nepieciešamos dokumentus izglītības iestādes direktoram/vadītājam ir iesnieguši pēc 1. septembra, atvieglojumi tiks piemēroti par pilnu mēnesi.

Iesnieguma veidlapa