Aicinām būt uzmanīgiem apgrūtinātas pārvietošanās apstākļos

Kā informē VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs”, šajā nedēļas nogalē visā valsts teritorijā būs novērojamas straujas laikapstākļu izmaiņas – uz autoceļiem veidosies atkala, kas vietām var apgrūtināt braukšanas apstākļus.

Jau no agra rīta Valmieras pilsētā strādā vairākas ielu uzkopšanas vienības, kas kaisa ielas un gājēju ietves, lai uzlabotu autobraucēju un gājēju drošību. Aicinām gājējus būt uzmanīgiem, pārvietojoties pa ietvēm un šķērsojot braucamo daļu, bet autovadītājus – ievērot piesardzību, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, kā arī ieplānot ilgāku laiku ceļā, būt saprotošiem un cienīt citus satiksmes dalībniekus.

Atkala ir īpašs nokrišņu veids, kad sasalstošas lietus lāses negatīvas gaisa temperatūras apstākļos nonāk uz zemes virsmas, veidojot kristāldzidru ledus kārtiņu.

Valmieras pilsētas ielu, ietvju un laukumu tīrīšanu šajā ziemas sezonā veic SIA “Clean R” un SIA “Valmieras Namsaimnieks”, ar ko ir noslēgts līgums. Speciālisti seko līdzi laikapstākļu prognozēm un dod norādes ielu uzturētājiem par prioritārā secībā kopjamajiem ielu posmiem, pamatojoties uz ceļu klasēm, jo visas ielas vienlaicīgi iztīrīt nav iespējams.

Nepieciešamības gadījumā lūdzam zvanīt pa bezmaksas atbalsta tālruni 8484 Operatīvajam informācijas centram, informējot par bīstamām vietām uz ielas un ceļu brauktuves vai citur publiskās vietās.