Aicinām apskatīt Kristīnes Nuķes-Panteļejevas un Ievas Kampes-Krumholcas darbu izstādes

Līdz 25. oktobrim Kocēnu pagasta bibliotēkas Velvju zālē aicinām apskatīt Kristīnes Nuķes-Panteļejevas darbu izstādi “Kosmiskā Odiseja” un līdz 10. septembrim Kokmuižas pilī – Ievas Kampes-Krumholcas darbu izstādi “Personiska parādība”.

Līdz 25. oktobrim Kocēnu pagasta bibliotēkas Velvju zālē aicinām apskatīt Kristīnes Nuķes-Panteļejevas darbu izstādi “Kosmiskā Odiseja” un līdz 10. septembrim Kokmuižas pilī – Ievas Kampes-Krumholcas darbu izstādi “Personiska parādība”.

Kristīne Nuķe-Panteļejeva aicina skatītāju aizdomāties, ka augsne svarīgākiem atklājumiem ir mums apkārt, vajag tikai vērīgāk (nano līmenī) ieskatīties. Katrā šūnā, katrā kristālā ir iespējams saskatīt Visumu, atrast risinājumus un veikt atklājumus, kas mainīs pasauli.

Mākslinieces darbos var saskatīt atsauces uz ciparu tehnoloģijām, 3D printēšanu, iekārtas radītos, vizuāli uztveramos “pikseļus” aizstājot ar manuāli veidotiem keramikas materiāla pilieniem.

Kristīne Nuķe-Panteļejeva ir absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Vides dizaina nodaļu, Latvijas Mākslas akadēmijā – Metāla dizaina apakšnozari un Keramikas apakšnozari, studiju laikā gūstot iemaņas metālmākslā un juveliermākslā Lahti Lietišķo zinātņu universitātē Somijā. Pēc studijām Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā bijusi sudraba kalšanas pasniedzēja ar specializāciju emaljēšanā. Māksliniece nodarbojas ar radošiem eksperimentiem, veidojot konceptuālas rotas. Darbi eksponēti Latvijā, ASV, Grieķijā, Krievijā, Lietuvā, Rumānijā, Dānijā. 2018. gadā ieguvusi sudraba apbalvojumu prestižajā keramikas darbu konkursā – izstādē “Martinsona balva”.

Ievas Kampes-Krumholcas daiļrades centrā pēdējos piecus gadus ir, kā viņa to dēvē, augu gleznas par cilvēkiem. Ar nejaušu, bet ļoti trāpīgu augu kompozīciju māksliniece simboliski un līdzībās stāsta par pārdzīvojumiem, kas skar viņu pašu, tuviniekus un sabiedrību kopumā. Viņu absolūti neinteresē cilvēks – precīzs tā portretējums, bet gan netiešs tā atspoguļojums caur dabu.

Visa Ievas uzmanība vērsta uz cilvēka mūža raksturojošo parādību (izpausmju) ieraudzīšana dabā – kokos, lapās, gaismēnās, noskaņās, lai novērotais vēlāk kā simboliski pastāstiņi tiktu nofiksēti gleznās. Māksliniece savas gleznas dēvē par personiskajām asociāciju kārtīm, kurās caur līdzībām stāsta par savu ikdienu, sajūtām un notikumiem.

Ievas gleznojums ir smalks un niansēts. Tas uz pašas gruntētajiem audekliem te viegli savijas smalkās līnijās, te pārtop zemes, dažādu zaļo un pelēcīgo nokrāsu laukumos – dārza un dabas nostūru ainavās. Caur augiem un koku lapotnēm spraucas gaisma, kas ir ļoti būtiska katras gleznas sastāvdaļa.

Māksliniece Ieva Kampe-Krumholca Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi bakalaura grādu stājglezniecības restaurācijā, maģistru – glezniecībā. Piedalījusies izstādēs Latvijā un citviet Eiropā, sarīkojusi vairākas personālizstādes, arī “Mēs nākam no viena koka” Valmieras muzejā 2020. gadā. Šobrīd dzīvo un glezno Kocēnos.