Aicinām apmeklēt Skolēnu mācību uzņēmumu  reģionālo pasākumu Valmierā “Cits bazārs”

Skolēnu mācību uzņēmumu pasākums

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvia (JA Latvia) dalībskola – Valmieras tehnikums – aicina uz Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālo pasākumu Valmierā “Cits bazārs”, kas norisināsies 18. februārī no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 tirdzniecības centrā “Valleta”.

Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālajā pasākumā Valmierā “Cits bazārs” piedalīsies 82 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi (51 vidusskolas un 31 pamatskolas) no Rīgas, Tukuma, Madonas, Limbažu, Lizuma un citām skolām, kuri dienas garumā piedāvās savus oriģinālos izstrādājumus – kosmētiku, pārtikas preces un inovācijas pārtikas nozarē, dažādus koka izstrādājumus, rotaslietas un aksesuārus, kā arī aplikāciju, interneta lapu izstrādes un tehnoloģisko inovāciju risinājumus.

Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālā pasākuma Valmierā “Cits bazārs” ietvaros notiks jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana astoņās nominācijās – Valmieras tehnikuma direktores balva, Sociāli atbildīgs skolēnu mācību uzņēmums, Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums, Labākā SMU pārdošanas komanda, Uz zināšanām balstīts SMU produkts/ pakalpojums, SMU biznesa potenciāls, Ilgtspējīgs SMU produkts/pakalpojums, Labākais SMU stends. SMU izvērtēšanu veiks pieredzējusi profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta Swedbank, citi uzņēmumi/iestādes un JA Latvia programmu absolventi.

“Veidojot savu mācību uzņēmumu, skolēns apgūst ne tikai zināšanas par uzņēmējdarbību un pārdošanu, bet vēl virkni dzīvē nepieciešamu un noderīgu prasmju – prezentēšanas prasmi, spēju strādāt komandā, veiksmīgas saskarsmes un organizēšanas kompetences. Lai arī skolēni pēdējos gadus teicami pielāgojās pandēmijas situācijai, piedāvājot savus ražojumus e- katalogā, nekas nevar aizstāt īstu sarunu ar pircēju un gandarījumu, redzot pieprasījumu pēc paša radīta produkta. Tādēļ esmu priecīgs, ka tirdziņi ir atpakaļ un jaunieši, sastopoties ar saviem klientiem, var gūt papildus motivāciju attīstīt savus produktus un biznesa idejas,“ pauž izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia “ vadītājs Jānis Krievāns.

Reģionālo CITS BAZĀRS pasākumu atbalsta TC Valleta, Swedbank, Valmieras tehnikums, SIA “Austris AG”, AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”, SIA “Valmiermuižas alus”, Ibsenu paipalas, BIO saimniecība “Ozolzīles”, Valmieras uzņēmējdarbības centrs, RTU filiāle Cēsis, Strenču PII “Minkāns”.

JA Latvia ir Latvijas lielākā izglītības organizācija ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA Latvia ir viens no 42 Junior Achievement Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada. Junior Achievement Worldwide par ieguldījumu izglītībā 2022. gadā tika nominēta Nobela Miera prēmijai. Eiropas Komisija atzinusi JA Latvia par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību

Informāciju sagatavoja:
Ilze Kobiaka, Valmieras tehnikums