Aicina uzņēmējus pieteikties dalībai LTRK Vidzemes Biznesa dienā

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes reģiona nodaļa aicina uzņēmējus pieteikties dalībai LTRK Vidzemes Biznesa dienas tiešsaistes pasākumā, kurā LTRK Vidzemes reģiona nodaļa uzaicinājusi piedalīties dažādu jomu ekspertus, lai rastu atbildes uz vairākiem Gulbenes novada uzņēmējus interesējošiem aktuāliem jautājumiem. LTRK Vidzemes Biznesa diena  notiks 23. novembrī no plkst. 14:00 līdz 15:45, reģistrēties pasākumam var līdz 21. novembrim.

LTRK Vidzemes Biznesa dienā Eiropas komisijas pārstāvniecības vadītājas vietnieks Mārtiņš Zemītis uzņēmējiem stāstīs par iespējām un izaicinājumiem, kādi ir saistīti ar virzību uz Zaļo kursu. Savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns informēs par biznesa uzrāvienu reģionā un vedinās uz pārdomām – vai robotizācija atrisinās darbaspēka un klimatneitralitātes izaicinājumus? Ekonomists, SIA “Primekss” valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs aicinās uzņēmējus aizdomāties par robežām saistībā ar darba tirgus modifikācijām.

“Pasaules līderi šobrīd vienojas par ambicioziem globāliem mērķiem ANO klimata konferencē Glāsgovā, bet Eiropas Savienības valstis, tostarp – Latvija, savus mērķus jau nospraudušas. Eiropas zaļais kurss paredz radikālu emisiju samazināšanu un pakāpenisku atteikšanos no fosilajiem resursiem, lai palielinātu enerģijas efektivitāti, vairotu enerģētisko neatkarību un uzlabotu mūsu dzīves kvalitāti, virzoties uz neto nulles emisijām jeb klimata neitralitāti 2050. gadā. Milzīgu lomu emisiju samazināšanā spēlē privātais sektors, pārejot uz ilgtspējīgiem biznesa modeļiem, ieviešot jaunas tehnoloģijas un zaļinot savas ēkas, automašīnas un enerģijas apriti. Protams, izaicinājumu netrūks, bet finansētāji, piegādātāji, patērētāji un akcionāri ilgtspējai nākotnē pievērsīs arvien lielāku uzmanību. Dati rāda, ka zaļš un ilgtspējīgs bizness šobrīd ir ne tikai mārketinga triks, bet reāla nepieciešamība, lai spētu konkurēt ar citu valstu uzņēmējiem, samazinātu ilgtermiņa izmaksas un atstātu pēc iespējas mazāku oglekļa pēdu,” uzsver M.Zemītis.

“Strauji pieaugošās cenas un mazāks aktīvu darba tirgus dalībnieku skaits nozīmē, ka augs algas. Kurās Latvijas nozarēs ir pietiekams darba ražīgums, lai varētu atļauties maksāt vairāk? Kurās nozarēs lielāks atalgojums nozīmēs finansiālas grūtības vai pat uzņēmumu slēgšanu? Ko darīt?“ savas prezentācijas tēmu ieskicē J. Ošlejs.

Pasākuma laikā Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis pastāstīs par jaunumiem novadā, bet LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un LTRK Vidzemes reģionālā padomes priekšsēdētāja vietnieks, SIA “Avoti SWF” valdes priekšsēdētājs Uldis Misiņš iepazīstinās ar Gulbenes novada uzņēmēju aktualitātēm.

Vidzemes Biznesa dienas noslēgumā paredzēta diskusija, kuru vadīs J. Endziņš.

Dalība Vidzemes Biznesa dienā ir bezmaksas un tikai ar iepriekšēju reģistrāciju. 

Reģistrācija: https://forms.gle/sZ6hYjwEpcA8Un396

Papildu informācija: tel. 20264530 (Baiba)

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies tuvu 6000 biedru (3000 individuālie uzņēmumi un 3000 biedru no uzņēmēju biedrībām) LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2020. gadā pārsniedza 17,8 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru – uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma – vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un divdesmit miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) – biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80. gadu!

KRISTĪNE STEPIŅA

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

www.ltrk.lv