Aicina uz tradicionālo slēpojumu “Mazsalacas aplis 2023”

Mazslacas aplis

11. martā no plkst. 11.30 Mazsalacas vidusskolas stadionā notiks ikgadējās slēpošanas sacensības “Mazsalacas aplis 2023”.

Tautas slēpojums “Mazsalacas aplis” ir sporta notikums ar senu vēsturi, kas šobrīd kļuvis jau par ikgadēju tradīciju. Sacensību pirmsākumi meklējami 1994. gadā, kad Skaņākalna dabas parkā pirmo reizi pulcējās ap 100 dalībnieku.

Sacensību dibinātājs ir Ivars Slotiņš, kurš, entuziasma vadīts, nolēma uzsākt šo slēpojuma tradīciju, sākumā vietējo sportistu izklaidēšanai, vēlāk kļūstot jau par iecienītu notikumu Vidzemē un iemantojot atpazīstamību visā Latvijā.

Sacensības ir piemērotas ne tikai profesionāliem slēpotājiem un sportistiem, bet arī sporta entuziastiem un dabas mīļotājiem, kuri tiecas pēc jauniem piedzīvojumiem.

Slēpojums tradicionāli notiek Skaņākalna dabas parkā un Salacas ielejas takās, kur slēpojuma laikā ir iespēja apskatīt brīnišķīgās Skaņākalna klintis. Starta un finiša vieta nemainīgi ir Mazsalacas vidusskolas stadions.

Arī šogad dalībnieki sacentīsies vairākās vecuma grupās, 60 minūtes slēpojot brīvajā stilā ar kopīgu startu. Par uzvarētāju kļūst tas dalībnieks, kurš stundas laikā noslēpojis visvairāk apļu. Savukārt, ja apļu skaits ir vienāds, uzvar tas, kurš pirmais šķērsojis finiša līniju. Katra apļa garums ir aptuveni 5 km.

Pēc sacensībām dalībniekiem būs iespēja mieloties ar zupu, pie kuras varēs pārrunāt piedzīvoto un atgūt spēkus.

Sacensības organizē biedrība “Mazsalacas aplis” sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību, SIA “Miks”, SIA “Vidovska serviss”, SIA “Ābeles”, SIA “Lauksalaca”, SIA “X Centrs”, AAS “BTA Vienna Insurance Group”.

Sacensību nolikumu apskati šeit. Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar biedrības “Mazsalacas aplis” pārstāvi Ivaru Slotiņu, zvanot pa tālruni 2914611.