Aicina uz semināru “Apritīgas koprades darbnīcas – atslēga uz apritīgu uzņēmējdarbību”

Aicinām 17. aprīlī piedalīties tiešsaistes seminārā “Apritīgas koprades darbnīcas – atslēga uz apritīgu uzņēmējdarbību”, kas norisināsies Pasaules aprites ekonomikas foruma ietvaros. Seminārā apskatīs dažādus aprites ekonomikas prakses integrēšanas aspektus koprades darbnīcās, kā arī inovāciju un uzņēmumu, kas atbilst šiem principiem, veicināšanas nozīmi.

Semināra sākums tiks veltīts  koprades telpu koncepcijas iepazīšanai (angļu val. – makerspace) – vietām, kurās pulcējas cilvēki, lai radītu, izgudrotu un mācītos. Izpētīsim, kā koprades darbnīcas var kalpot kā auglīga augsne aprites ekonomikas principu, tostarp resursu efektivitātes, atkritumu samazināšanas un produktu dzīves cikla pagarināšanas, veicināšanai.

Balstoties uz izpratni par aprites ekonomikas principiem, semināra turpinājumā stāstīs par inovāciju un uzņēmumu būtisko lomu ilgtspējīgas prakses veicināšanā. Uzsvērsim, cik svarīgi ir veicināt uzņēmējdarbību un sekmēt ilgtspējības kultūru meikeru (no angļu val. – veidotāju) kopienā. Dalībnieki gūs vērtīgu ieskatu par to, kā aprites ekonomikas principi var kalpot kā inovāciju un ekonomiskās izaugsmes katalizatori.

Pasākuma laikā tiks sniegts ieskats projekta “Circular economy makerspace” konsorcija sagatavotajā izglītības programmā, kā arī pirmo reizi iepazīstinās ar digitālo sadarbības rīku, kas paredzēts meikeriem, uzņēmumiem un koprades darbnīcām.

Noslēgumā Pasaules aprites ekonomikas foruma sesijas “People driving the change today” pārraide.

Pasākuma programma:

14.00-14.05Ievads
Evija Nagle, Valmieras novada pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītāja, Latvija
14.05-14.25Kas ir koprades darbnīca un kā tajās ieviest aprites ekonomikas principus
Diogo Dias da Costa Vale, koprades darbnīcas “Gewerbehof” (Luckenwalde) Projektu koordinators, Vācija
14.25-14.45Jaunu inovāciju un uz aprites ekonomikas principiem veidotu uzņēmumu nozīme
Živilė Paužaitė, Kauņas tehnoloģiju un zinātnes parka kvalitātes vadītāja, Lietuva
14.45-15.05Izglītības programma un tās nozīme dažādām mērķauditorijām Karolina Kužmarskytė, Lietuvas Inovāciju centra projektu vadītāja, Lietuva
15.05-15.25Digitāls rīks meikeriem
Sandra Rožkalne, Ventspils Augsto Tehnoloģiju parka Tehnoloģijas attīstības daļas vadītāja, Latvija
15.25-15.30Jautājumi
15.30-15.40Pauze
15.40-16.40Pasaules aprites ekonomikas foruma 2024 sesija “People driving the change today”
16.40-17.00Sesijā gūtās atziņas, noslēgums

Semināram līdz 16. aprīlim var pieteikties šeit.

Semināra darba valoda – angļu.

Šis pasākums ir WCEF2024 studija, kurā plašākai auditorijai tiek prezentēts Pasaules aprites ekonomikas forums 2024. gadā. Pasākums norisinās Interreg Baltijas Jūras reģiona programmas projekta “Circular spaces” ietvaros.