Aicina uz pūtēju orķestru koncertu

Aicinām uz Rūjienas vidusskolas, Valmieras Mūzikas skolas un Strenču Mūzikas skolas pūtēju orķestru koncertu “Atkal taures skan” 3. martā plkst. 17.30 Valmieras Kultūras centrā.

Aicinām uz Rūjienas vidusskolas, Valmieras Mūzikas skolas un Strenču Mūzikas skolas pūtēju orķestru koncertu “Atkal taures skan” 3. martā plkst. 17.30 Valmieras Kultūras centrā.

Rūjienas vidusskolas pūtēju orķestra skanīgās darbības pamatā ir tradīciju pārmantojamība no paaudzes paaudzē. Tas ir veiksmes stāsts, ka mazpilsētā ilgu gadu garumā darbojušies cilvēki, kuriem pūtēju mūzika bijusi sirdslieta. Kolektīva centrā ir diriģents Gvido Brenčevs, kurš ar aizrautību virza orķestra darbību un vienmēr uzsver “jo vairāk darba ieguldīsim, jo lielāka cerība, ka Rūjienas mūzikas tradīcijas turpināsies, tām būs rītdiena un Rūjiena turpinās skanēt. Diriģentam un orķestra skolotājiem vienmēr prieks par audzēkņiem, kuri padziļināti apgūst mūzikas instrumentu un kuri izjūt kolektīva garu. Ikdienas darbs prasa pacietību, bet, kamēr lūpa atpūšas, vienmēr ir laiks draudzīgām sarunām un jokiem”.

Strenču Mūzikas skolas un Valmieras Mūzikas skolas pūtēju orķestru kopā muzicēšanas tradīcija ir veidojusies kopš 2012. gada, kad pirmā radošā un skanīgā satikšanās notika 13. aprīlī Strenču Kultūras namā. Koncertā skolu pūtēju nodaļas audzēkņi sevi prezentēja dažāda vecuma un salikuma ansambļos un vienojās koporķestrī. 2023. gads ir septītā reize, kad abi orķestri tiksies, un pirmā reize, kad tas notiks Valmierā. Kā viesi atsevišķos gados ir piedalījušies arī pūšaminstrumentu spēles audzēkņi no Mazsalacas un Valkas Mūzikas skolām, bet šogad pirmo reizi pievienosies Rūjienas vidusskola.

Strenču Mūzikas skolas orķestrī šajā mācību gadā muzicē 25 pūšaminstrumentu, akordeona spēles un kora klases audzēkņi no Strenčiem, Trikātas, Sedas, Valmieras, Vijciema, un veiksmīgi to dara diriģenta Jāņa Jansona vadībā. Valmieras Mūzikas skolas orķestrī ir darbīga un jautra atmosfēra, ir jūtama mīlestība pret orķestra mūziku, draudzīgs kolektīvs. Orķestri vada Sandris Dubovs.

Šis koncerts ir kā ģenerālmēģinājums Latgales un Vidzemes pūtēju orķestru skatei, kura norisināsies Madonā 9. martā.