Aicina uz muzikālu dzejas vakaru “Pārejas” Brenguļos

Ilze Aizsila

Brenguļu Kultūras namā 16. septembrī plkst. 17.00 norisināsies muzikāls dzejas vakars latgaliskās noskaņās “Pārejas” kopā ar rakstnieci Ilzi Aizsilu un mūziķi Arni Slobožaņinu. Rakstnieces prozas darbos uzburtie sieviešu tēli atbalsosies Lunas dzejā (Ilzes Aizsilas pseidonīms), klātesošajiem uzburot emociju viļņus. Sajūtas paspilgtinās Arņa Slobožaņina muzikālais pavadījums un dziesmas, tostarp latgaliešu valodā.

Ilze Aizsila (1982) literatūrā debitējusi 2021. gadā, lasītāju vērtējumam nododot vairākus romantiskus romānus. Vairāk par autori: www.ilzeaizsila.com. Arnis Slobožaņins (1984) ir komponists, latgaliešu mūzikas grupas “Dabasu Durovys” dibinātājs un līderis, arī vēsturnieks un TV, radio raidījumu vadītājs.

“Kā autore esmu drīzāk prozaiķe, taču tieši dzeja mani ir uzticīgi pavadījusi kopš bērnības. Katrs uzrakstītais dzejolis veido tādu kā iekšēju pāreju no viena stāvokļa citā. Dzejas vakarā stāstījums un dzejas lasījumi mīsies ar Arņa Slobožaņina dziesmām. “Pārejas” būs kā saistviela starp emocijām, ko esmu iedvesusi romānu sieviešu tēliem un ko pati piedzīvoju savā pārsteidzošajā radošajā dzīvē”, stāsta rakstniece Ilze Aizsila, kas, sacerot dzeju, lieto pseidonīmu Luna.

Tā kā abi mākslinieki ir nākuši no Latgales, 16. septembra vakarā mūzikas un dzejas gardēži varēs baudīt dziesmas arī latgaliešu valodā.

Ilze ir septembra mēneša autore Zvaigzne ABC grāmatnīcās. Arī dzejas vakarā Brenguļos būs iespēja iepazīt arī rakstnieces Ilzes Aizsilas darbus un saņemt grāmatnīcas “Zvaigzne ABC” atlaižu kuponus autores grāmatu iegādei ar autogrāfiem.

Ieejas maksa: 3 EUR/pers.