Aicina uz Karjeras nedēļas diskusijām par bērnu un jauniešu uzņēmējspēju  attīstīšanu

Aicina uz Karjeras nedēļas diskusijām par bērnu un jauniešu uzņēmējspēju attīstīšanu

Šodien, 20. oktobrī, Karjeras nedēļas ietvaros notiks divas tiešsaistes diskusijas, kurās apspriedīs uzņēmējspēju nozīmi bērnu un jauniešu attīstībā un turpmākās karjeras veidošanā. Plkst. 13.00 diskusijā jauniešiem pārrunās darba devēju augstāk vērtētās darbinieka personības iezīmes un prasmes, savukārt plkst. 19.00 eksperti, vecāki un pedagogi meklēs veidus, kā pieaugušajiem aizņemtajā ikdienā sniegt atbalstu bērnu uzņēmējspēju attīstīšanā.  

Plkst. 13.00 notiks diskusija jauniešiem “Kādas superspējas veidos manu nākotni?”. Diskusiju vadīs IT uzņēmējs, startup mentors un pasniedzējs Dāvis Plotnieks, un tajā piedalīsies:

  • Banku Augstskolas rektore, asociētā profesore Līga Peiseniece;
  • izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns;
  • “Roibox” dibinātājs un vadītājs Jēkabs Endziņš;
  • zinātnes centra “Futurimo Rīga” vadītāja, Velorūmes līdzdibinātāja Keitija Litte;
  • komiķis, DELFI sociālo tīklu profilu satura redaktors Edgars Bāliņš.

Diskusijas dalībnieki pārrunās nākotnes profesijās pieprasītākās spējas, prasmes un kompetences, kā arī diskutēs par skolā un interešu nodarbībās piedāvātajām iespējām un to nozīmi jauniešu personības attīstīšanā.

“Komunikācijas prasmes, drosme, mērķtiecība un radošums ir kļuvušas par superspējām, kuras ļauj jauniešiem atvērt jebkuras durvis, uzsākt sarunu ar jebkuru cilvēku, atrast izeju no bezizejas. Šīs superspējas var iegūt tikai vienā veidā – jebkurā situācijā sevi mērķtiecīgi trenējot. Piemēram, esot koncertā, iepazīsties ar blakus dejojošajiem. Kurpei nolūza papēdis? Pasmejies un izdomā veidu, kā defektu pārvērst par efektu,” iesaka diskusijas dalībniece L.Peiseniece.

Saite uz diskusiju TavaiKarjerai Facebook kontā: https://fb.me/e/1WTbr3QrS

Plkst. 19.00 diskusijā “Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas?” pārrunās, kā vecākiem aizņemtajā ikdienā ieraudzīt bērna talantus un spēcīgās puses. Diskusijā paredzēts īpaši pievērsties arī tam, kā kļūdas un neveiksmes spēt kopīgi konstruktīvi izvērtēt un izmantot tās par izaugsmes pamatu.

Diskusiju vadīs žurnālists un četru bērnu tēvs Ansis Bogustovs, un tajā piedalīsies:

  • Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas valdes priekšsēdētāja Dr. paed. Inta Lemešonoka;
  • trīs bērnu tēvs Andris Ziemelis;
  • Geštalta terapijas praktiķe, sociāli emocionālo prasmju trenere Maira Dzene;
  • Pusaudžu resursu centra izglītības projektu vadītāja, klīniskā un veselības psiholoģe Elīna Bārtule;
  • Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas metodiķis, “Iespējamā misija” absolvents un kurators Edgars Plētiens.

“21. gadsimta bērna attīstību ietekmē ģimene un sadzīves apstākļi, vienaudži un interešu grupas, skola un skolotāji, digitālo tehnoloģiju pieejamība un masu mediji. Svarīgi apzināties, ka veiksmīga karjera ir cieši saistīta ar cilvēka personības iezīmēm, un to veidošanās procesā ģimenei un skolai ir vienlīdz nozīmīga loma,” uzsver diskusijas dalībniece I.Lemešonoka.

Saite uz diskusiju TavaiKarjerai Facebook kontā: https://fb.me/e/2DoMMXUgD

Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Informāciju sagatavoja:
Santa Judeika, Valmieras novada pašvaldība