Aicina uz Ēveles pagasta svētkiem

18. un 19. augustā Ēvelē svinēs pagasta svētkus – šogad jau 22.reizi.  Svētku programmā iekļautas gan radošas, gan izklaidējošas, gan sportiskas aktivitātes visai ģimenei. Kā jau tas ir ierasts, arī šogad svētku laikā notiek pagasta vasaras sporta spēles.

Pagasta svētku pirmās dienas pēcpusdienā plkst. 16.00 Ēveles Tautas namā notiks Dainas Domašūtes meistarnīca “Zīmē viegli”. Ko darīsim? Zīmēsim viegli to, ko redzam un jūtam. “Pastāstīšu par to, ko dod šāda aizraušanās, kur ļoti vari būt pats un gana tieši tāds, kāds esi šajā brīdī! Izpaudīsimies ar ūdenskrāsām, rapidogrāfiem, tušu, žagariņiem. Un noteikti Tev būs bijusi pirmā izstāde, ko uzmeistarosim, lai kopā lepotos,” stāsta Daina Domašūte.

Kādēļ? “Tev vienmēr būs pieejams vēl viens brīnumains veids un instruments, kā būt šeit un tagad, kā ieraudzīt “citādāk”, kā paļauties, ka acs un roka ir brīnišķīga kombinācija, tāpat vien, bez prāta konstrukcijām. Kā radoši “muļķoties” un saprast, ka viegli ir tas, kas tiešām, tiešām mums noder ikdienā! Un pēc pieredzes saku – zīmēšana ļaus Tev ieraudzīt pasauli tik ļoti, ļoti brīnumainu! Un, tāpat kā elpot, zīmēt māk visi!” saka Daina Domašūte.

Vakarā plkst. 20.00 Ēveles muižas parka estrādē notiks koncerts “Imanta Kalniņa klusās dziesmas” Līgas Priedes un Andreja Grimma izpildījumā.

Mākslinieki  izauguši ar “Prinča un ubaga zēna”, “Elpojiet dziļi”, “Dzeguzes balss”, “Sprīdīša”, “Ezera sonātes” un “Lilioma” laika dziesmām, caur un ap tām tapinot savu daiļradi.

Līgas balss, pārsteidzot ar skarbu tiešumu un cilvēcību, dzirdama vairākos Imanta dziesmu ierakstos, Andreja ģitāra, savukārt, papildinājusi “Autobuss debesīs” pirmos  albumus. Vairākas tikšanās uz leģendāro Imantdienu skatuves atklājušas, ka Līgas balss un manu stīgu muzikālā doma kopā spēj piešķirt sen zināmām skaņām jaunu vērtību. Dziesmu pa dziesmai, spēlējot dažādos pasākumos, sakrājuši vismīļākās dziesmas, tās, kuras ļoti vēlas jums nodziedāt un nospēlēt. 

Krietnu stundu ilgajā programmā dzirdēsiet Zelta Haizivs songu, Svētku dienu, Tauriņa samtaino smaržu, Piena ceļu, Bimini, Betas dziesmiņu, Dūdieviņu, Smilšu rausi, Alvas zaldātiņus, dziesmas, kurām var dziedāt līdzi, un arī tādas, kas atklās ko jaunu par komponista daiļrades vēsturi, mūziku, kas spēj rasties tikai mūsu Latvijas vidē un kuras katra šūna tomēr piesātināta ar globālu pasaules elpu.

Sestdien, 19. augustā, plkst. 10.00 visi aicināti uz svētku atklāšanu un muzikālajām brokastīm, lai pēc tam piedalītos Vasaras sporta spēļu aktivitātēs, kuras sāksies plkst. 11.00. Būs iespēja  sacensties  gan nopietnākās disciplīnās, kā skriešana apkārt muižas dīķim, šaušana, krokets, kornhols, šautriņu mešana u.c., gan nenopietnākās, bet visnotaļ svarīgās – kofera mešana, lekšana ar maisiem, jautrības stafete, transportlīdzekļa vilkšana u.c.  tiks noteikts arī Ēveles stiprinieks un Ēveles saimniece.

Bērniem būs pieejama arī piepūšamā atrakcija, būs iespēja izbraukāties ar velokartiem, izstaigāties ar koka kājām. Darbosies  vairākas radošās darbnīcas, tostarp arī Ceļošanas meistarklase kopā ar Lindu, kurā varēs iepazīties ar šo rokdarbu veidu un apgūt ceļošanas pamatlietas.  Izstādē  – pārdošanā “Ēveliešu roku darbs” varēsim vērot un uzzināt, ar ko nodarbojas mūsu cilvēki. Muižas klētī būs skatāma vietējā mednieku kluba “Dukāns” medību trofeju izstāde un izstāde “Vēstures liecinieki”.  

Pensionāru biedrības “Kadiķis” čaklās saimnieces vārīs un cienās dalībniekus ar tradicionālo svētku zupu.

Plkst. 16.00 Ēveles baznīcā notiks koncerts “Ar ticību sirdī”. Tā ir koklētājas Ievas Veides un ērģelnieces Līgas Ivānes kopīgi sagatavota koncertprogramma.  Ērģeļu stabuļu varenais skaņas spēks, savijoties ar kokles ēterisko trauslumu, ved klausītāju pārpasaulīgā ceļojumā, kaut nedaudz tuvojoties gaismai, siltumam, debesīm, mieram… Programmā iekļautajos latviešu komponistu Viļņa Salaka, Georga Pelēča, Riharda Dubras, Līgas Ančevskas un citu komponistu darbos atklāsies gan katra instrumenta solo unikalitāte,  gan arī kokles un ērģeļu kopskaņa. Pateicoties  Valmieras novada pašvaldības, Valsts Kultūrkapitāla fonda un biedrības “Valmierai. Mūzikai. Kultūrai” atbalstam, ieeja koncertos ir par ziedojumu dievnamam. 

Svētku izskaņā plkst. 22.00 Ēveles muižas parka estrādē notiks zaļumballe, kurā lustīgus dančus spēlēs grupa “Zēgevaldes trio”. Ieeja  5,00 EUR.