Aicina skolēnus pieteikties pētījumam par Latvijas ezeriem

Projekts skolēniem

Baltijas Vides Forums aicina skolēnus iejusties pētnieka lomā un kopā ar skolotāju sagatavot konkursa pieteikumu, lai iegūtu iespēju piedalīties pētījumā par Latvijas ezeriem.

Dalība pētījumā sniegs izpratni gan par ezera dzīves ciklu, gan par saldūdeni kā vērtīgu resursu, kā arī tā būs lieliska iespēja skolēniem iesaistīties sabiedriskās zinātnes aktivitātēs, izpētot kādu savā apkārtnē esošu ezeru, dīķi vai citu stāvošu ūdenstilpi.

Skolēni tiek aicināti:

  • sagatavot konkursa pieteikumu par kādu ezeru vai citu ūdenstilpi savas skolas apkārtnē;
  • iegūt iespēju piedalīties pētījumā par Latvijas ezeriem un to ūdens kvalitāti;
  • uzzināt pētījuma rezultātus, piedaloties lekcijās un saņemot digitālu bukletu;
  • piedalīties izlozē, laimējot iespēju klātienē tikties ar zinātniecēm no Latvijas Hidroekoloģijas institūta un rakstnieci Agnesi Vanagu, pārrunājot ūdens piesārņojumu un mūsu katra atbildību.

Lai piedalītos pētījumā, ir jāsagatavo un līdz 9.februārim jāiesūta savs pieteikums konkursam. Konkursa rezultātā tiks atlasītas 10-20 skolas no dažādām Latvijas pašvaldībām, kas piedalīsies sabiedriskās zinātnes aktivitātēs un pētījumā par Latvijas ezeriem. Konkursa nolikums un pieteikšanās saite pieejama Baltijas vides foruma mājaslapā šeit.

Pētījuma mērķis ir pirmo reizi Latvijā ar sabiedriskās zinātnes palīdzību, iesaistot skolēnus, veikt Latvijas ezeru un citu mazāku ūdenstilpju izpēti, lai izvērtētu to ekoloģisko stāvokli.

Pētījums ilgs no 31 .marta līdz 10 .jūnijam, tā rezultātus apkopos zinātnieces no Latvijas Hidroekoloģijas institūta. Tiks sagatavots digitāls buklets un ikviens interesents tiks aicināts uz tiešsaistes lekcijām, lai izzinātu, kas atrodams skolēnu iesūtītajos ūdens paraugos, kādi ir ezeri Latvijā, ko ezerā darīt, ko nedarīt, un kāpēc ir svarīgi būt atbildīgiem un domāt ilgtspējīgi.

Konkurss ir Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta „Ceļā uz atbildīgu vides rīcību, padziļinot izpratni par mūsu ezeriem” aktivitāte. Projekta galvenais uzdevums ir ar sabiedriskās zinātnes palīdzību, iesaistot Latvijas skolēnus, veikt Latvijas ezeru un citu stāvošu ūdenstilpju izpēti, lai izvērtētu to aizaugšanu un ekoloģisko stāvokli. Projektu īsteno biedrība Baltijas vides forums sadarbībā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu un rakstnieci Vanagu.

lvaf-logo