Aicina pievienoties ziemas peldētāju kustībai

Kādam tas ir sports, kādam – brīvā laika pavadīšana, citam sevis pārvarēšana un pierādīšana, vēl kādam vienkārši veselīgs dzīvesveids. Katram ir savas mērķis un motivācija, kāpēc tas tiek darīts, taču vienā vārdā viņus visus mēdz dēvēt par roņiem jeb ziemas peldētājiem. Sezona oficiāli tiek atklāta oktobra pirmajā svētdienā, bet slēgta marta pēdējā svētdienā.

Latvijā oficiāli reģistrēti ir 10 ziemas peldētāju klubi, kuri apvieno peldētājus no dažādām pilsētām un apdzīvotām vietām. Tāpat ir arī daudz individuālo entuziastu, kuri apvienojušies lokālās grupās. Pēc novērojumiem populārākajās peldvietās un aktivitātēm sociālajos tīklos ir redzams, ka aukstuma peldes ir iecienījuši arvien vairāk cilvēku arī mūsu pusē – Valmieras novadā. Kā arī daudzi labprāt uzsāktu rūdīšanos, taču pietrūkst domubiedru atbalsts. Latvijas ziemeļos un Valmieras novadā vēl nav izveidots neviens oficiāls klubs, kas apvienotu entuziastus ar kopīgām interesēm par rūdīšanos un ziemas peldēšanu.

Neliels atskats uz iepriekš organizētajām aktivitātēm mūsu pusē: 2018.gadā Burtniekos notika pirmais ziemas peldēšanas seminārs un pelde Burtnieku ezerā, kurā piedalījās arī pieredzes bagāti rūdīšanās un ziemas peldēšanas lietpratēji no biedrības “Latvijas ronis”. Pasākuma mērķis bija dalīties ieteikumos un popularizēt šo ziemas sporta veidu Vidzemē. Lai gan atsaucība nebija ļoti liela, tas tomēr veicināja cilvēku interesi par šo procesu.

Jau nākamajā gadā tika organizēts festivāls “Burtnieku ezera ronis 2019”, kurā piedalījās jau divtik lielāks interesentu skaits, salīdzinot ar pirmo semināru. Starp dalībniekiem bija arī tie, kuri iepriekš visu vēroja no krasta, siltās šallēs satinušies, un prātoja, kā to vispār var izdarīt. Taču, kad vēlme pamēģināt ņem virsroku pār satraukumu, daudzi saprata šīs rūdīšanās nodarbes pozitīvo ietekmi uz organismu un turpina to darīt. Šajā pasākumā jau tika izveidots āliņģis, lai dalībnieki varētu ne tikai iegremdēties, bet arī piedalīties sacensībās 25 metru peldējumā, cīnoties par godalgotām vietām vīriešu un sieviešu konkurencē.

2020.gadā tika nomainīta pasākuma norises vieta, sacensības organizējot Smiltenē, Tepera ezerā, kurā piedalījās jau vairāk nekā 70 dalībnieki no Latvijas klubiem, arī individuālie rūdīšanās lietpratēji. 2021.gada sākumā, pielāgojoties situācijai pasaulē un valstī, pasākuma organizēšana tika atcelta. Taču mērķis ir pasākumu atjaunot un atgriezties sākotnējā vietā – Burtnieku ezerā vai kādā citā ūdens tilpnē Valmieras novadā. Mērķis ir pulcēt unikālās un popularitātē augošās aktivitātes piekritējus, interesentus un potenciālos izmēģinātājus, kā arī izaicināt vienam otru sacensībās – 25 metru un 50 metru peldēšanā.

Līdz tam ir mērķis apzināt ziemas peldētājus visā Valmieras novadā, kuri pievērsušies rūdīšanās procesam un iecienījuši ziemas peldēšanu. Aptaujas un ziemas peldēšanas entuziastu apvienošanas mērķis:

Apvienot ziemas peldēšanas domubiedrus Valmieras novadā;

  • Veidot Valmieras novada ziemas peldētāju statistiku;
  • Oficiāla kluba veidošana Valmieras novada ziemas peldētājiem;
  • Organizēt ziemas peldēšanas pasākumus un sacensības, piedalīties citu klubu organizētajos pasākumos;
  • Rīkot un piedalīties ziemas peldēšanas izaicinājumā no 2021.gada decembra līdz 2022.gada februārim, peldot dažādās oficiālās ūdenstilpnēs Valmieras novadā. Publicējot aktivitātes sociālajos tīklos, izmantojot mērķbirku #ziemaspeldētājiValmierasnovadā
  • Izveidot Valmieras novada ziemas peldētāju apvienoto video sveicienu svētkos.

Interesentiem lūgums aizpildīt šo aptaujas anketu.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Karlivāne