Aicina pieteikties kustību mākslas darbnīcās Valmieras vasaras teātra festivālā

Aicina pieteikties kustību mākslas darbnīcās Valmieras vasaras teātra festivālā

Programmas Culture Moves Europe – Call for Residency Hosts laikā šogad Valmieras vasaras teātra festivālā rezidēs divas kustību mākslinieces – Stefānija Felbere (Stephanie Felber) no Vācijas un Matilda Lindstroma (Matilda Lindström) no Somijas. Rezidences laikā viņas attīstīs savas idejas skatuves mākslas notikumiem jauniešiem un iepazīsies ar vietējiem iedzīvotājiem, aicinot bez maksas piedalīties vairākās radošajās darbnīcās.

Kopumā notiks trīs radošās darbnīcas: Mežonīgie parkūra klauni, Pilsēta_ķermeņi, Pilsētas kartohoreogrāfija. Pieteikšanās darbnīcām atvērta līdz 15.jūlija plkst. 23.59.

Matilda Lindstroma ir fiziskā teātra māksliniece, kura izglītību ieguvusi Dellarte International (Kalifornija) un piecus gadu strādā šajā jomā kā izpildītāja, režisore un pasniedzēja gan Kalifornijā, gan Somijā. Viss, ko viņa rada, sākas no fiziskā ķermeņa, un viņa uzskata, ka tas ir lielākais radošuma un stāstu stāstīšanas instruments. Matildai patīk strādāt ar visu vecumu un dažādas izcelsmes cilvēkiem. Lielāko daļu darba gadu viņa ir pavadījusi ar jauniešiem, bērniem un pusaudžiem. Somijā viņa atklāja parkūru un sāka gan apgūt, gan arī pasniegt šī sporta veida pamatus. Parkūru māksliniece iemīlēja galvenokārt tāpēc, ka kustības pamatā ir vide – kustība ir atkarīga no telpas un tās iekārtojuma, paverot jaunas radošās izpausmes iespējas.

Matilda vadīs darbnīcu Mežonīgie parkūra klauni (Rouge Parkour Clowns)

 • 20.jūlijs plkst. 14.00-18.00
 • Dalībnieku vecums: 14-18 gadi
 • Darbnīcas dalībniekiem būs iespēja apgūt parkūra pamatelementus gan pilsētvidē, gan iekštelpās. Darbnīcas laikā tiks apgūti arī pamatelementi klauna tēla veidošanā un šo abu elementu apvienošanā. Dalībai darbnīcā nav nepieciešama iepriekšēja pieredze parkūrā, bet, ja ir iepriekšēja pieredze, nodarbojoties ar kādu sportu, dalībniekam būs plašākas kustību iespējas.

Stefānija Felbera ir horeogrāfu apvienības Tanztendenz Munchen e.V. (www.tanztendenz.de) dalībniece, kura caur kustību pēta pilsētu, arhitektūru un sociālās sistēmas. Jau vairākus gadus viņas māksliniecisko darbību virza meklējumi, kā salauzt un attīstīt horeogrāfiskos modeļus, pārvērtēt klasisko teātra telpu un mainīt skatītāja lomas definīciju. Viņas darba stilam raksturīga starpdisciplināra un iekļaujoša pieeja. Paralēli jaunradei māksliniece dalās ar savu pieredzi dažādās Eiropas valstīs, vadot radošās darbnīcas jauniešiem.

Stefānija vadīs darbnīcas: Pilsēta_ķermeņi (City_Bodies)

 • 20., 21. jūlijs plkst. 10.00-13.00
 • Dalībnieku vecums: bez ierobežojumiem
 • Darbnīca norisināsies pilsētvidē, dodot tās dalībniekiem iespēju izmēģināt kustību saskarē ar ceļu, ielu, māju arhitektūru utt. Kas vietu padara mums pazīstamu un rada vēlmi tur uzkavēties, kamēr citām vietām mēs paejam garām? Ko mēs šai vietā darām un ko nekad nedarītu? Kā mēs piedzīvojam pilsētu?
 • Darbnīca piemērota visiem interesentiem neatkarīgi no iepriekšējās dejas pieredzes vai fiziskās sagatavotības.

Pilsētas kartohoreogrāfija (Carto_choreographing the City)

 • 29.jūlijs līdz 1. augusts plkst. 10.00-14.00
 • Dalībnieku vecums: 16+ (vēlams ar iepriekšēju pieredzi dejā vai ar dejas izglītību)
 • Darbnīcas laikā tiks pētīta kustības un pilsētas arhitektūras mijiedarbība. Kā horeogrāfija iederas mūsu ikdienas aktivitātēs? Kādas telpiskās struktūras mēs redzam sev apkārt? Kādus kustību ritmus mēs izmantojam savās ikdienas gaitās? Kopā ar mākslinieci dalībnieki aplūkos fiziskās nianses, kuru variācijas mijiedarbojas ar publisko telpu un tādējādi spēj mainīt tās telpisko atmosfēru un stāvokli.
 • Darbnīca paredzēta cilvēkiem ar iepriekšēju pieredzi dejā un kustībā.

Darbnīcas norisināsies angļu valodā. Mākslinieku rezidences projektu finansē Eiropas Savienība un īsteno Gētes institūts. Dalība – bez maksas.

Festivāla programmas vizuālās koncepcijas autore Inga Siliņa.

Informāciju sagatavoja:
Lija Lauze,
Valmieras vasaras teātra festivāls