Aicina pieteikties konkursam “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022”

Jau 11 gadu Ekonomikas ministrija (EM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopā ar Latvijas Būvinženieru savienību (LBS) aicina pieteikt energoefektīvās ēkas konkursam Energoefektīvākā ēka Latvijā. Viena no kopējām idejām, kā veicināt ēku atjaunošanu, ir organizēt pasākumu, kura laikā būtu iespēja pateikt paldies māju vecākajiem, namu pārvaldniekiem, būvniekiem un projektētājiem par ieguldīto darbu.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu  emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu. 

Pieteikumus konkursam var iesniegt piecās kategorijās:

  • Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka;
  • Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve;
  • Energoefektīvākā publiskā ēka;
  • Energoefektīvākā vienģimenes ēka;
  • Energoefektīvākā rūpnieciskā ēka.

Pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” aicinām iesniegt līdz 2022. gada 17. jūnijam, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi .

Konkursa nolikums pieejams ŠEIT.

Plašāk par konkursu: http://www.energoefektivakaeka.lv/index.php/home/jaunumi/458-energoefektivaka-eka-ducis