Aicina pieteikties ceturtajai īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolai

Starptautiskā īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skola “FestivaL’and 4.0” ir Valmieras vasaras teātra festivāla paralēlais notikums, ko jau ceturto reizi organizē Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” Arhitektūras skola.

Vasaras skola arī šajā reizē aicinās jaunatklāt, iepazīt vai neierastā veidā izmantot pilsētvidi dažādu paaudžu lietotājiem. Kā jūtamies pilsētā? Un kā jūtas pilsēta un mūsu apkārtējā vide? Paskatīsimies uz to ar citādām acīm no negaidītiem skatupunktiem. Vasaras skola jau kopš tās pirmssākumiem pēta kā stratēģiski plānoti īslaicīgi pilsētvides risinājumi ietekmē cilvēku urbānās telpas uztveri. Arī šogad “FestivaL’and” veidos telpisku ietvaru festivāla centram, un dalībnieki klātienē (un neklātienē) mentoru vadībā veidos un praktiski piedalīsies savu ideju uzbūvēšanā un aicinās piedzīvot kādu līdz šim publiski nepieejamu pilsēttelpu Valmierā.

“FestivaL’and 4.0” notiks 10 dienas no 28. jūlija līdz 6. augustam Valmierā kā starptautisks hibrīdpasākums ar klātienes un virtuālajām lekcijām, meistarklasēm un praktiskām darbnīcām jaunu prasmju apguvei. Vasaras skolas pasniedzēji šajā gadā – arhitekti no Beļģijas Malgorzata Olčovska, Jorks Bings Ou, vieslektori – igauņu arhitekti Laura Linsi un Rolands Rēmā, arhitekts Rūdolfs Dainis Šmits, dizaineris un Z-triton jaunuzņēmuma izveidotājs Aigars Lauzis, teātra scenogrāfs Hārdijs Grū. Programmas kuratore arhitekte Dina Suhanova. Vasaras skolas dalībniekiem tiks piedāvāta arī kultūras un atpūtas programma, kā arī teātra izrādes Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros.

Vasaras skolā piedalīsies dalībnieki no Itālijas, Beļģijas, Moldovas, Kazahstānas, Indonēzijas un Turcijas. Līdz jūnija beigām aicināti pieteikties dažādu jomu augstskolu studenti un vidusskolu pēdējo klašu skolēni arī no Latvijas. Minimālais dalībnieku vecums – 18 gadi. Nepieciešamas labas angļu valodas prasmes. Kursa noslēgumā tiks izsniegts sertifikāts kā apliecinājums par dalību un kredītpunktu saņemšanu. Piesakoties jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa, jāiesniedz īsa motivācijas vēstule un sava pēdējā radošā darba vai projekta fotogrāfija. Pilna dalības maksa – 300 EUR. Ja nav nepieciešamas naktsmītnes Valmierā, dalības maksa ir 200 EUR. Drošas vides nodrošināšanai vasaras skolas norises laikā vēlams apstiprinājums par COVID-19 vakcināciju.

Plašāka informācija angļu valodā šeit, Facebook, Instagram.

Vasaras skolu organizē un atbalsta Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”, Valmieras vasaras teātra festivāls un Valmieras Drāmas teātris, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Šogad Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 6. līdz 8. augustam atbilstoši Covid-19 ierobežojumu apstākļiem – www.valmierasfestivals.lv.

Informāciju sagatavoja:

Dina Suhanova, “FestivaL’and” vasaras skolas kuratore