Aicina pamatskolu skolēnus piedalīties Meža olimpiādē

meža olimpiāde

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) šajā mācību gadā aicina pamatskolas piedalīties Meža olimpiādē, lai veicinātu skolēnu veselību un izpratni par mežu kā skābekļa avotu. 1. – 9. klašu skolēni mudināti vairot skābekli visa mācību gada garumā, vingrojot un mācoties ārā, kā arī stādot un kopjot kokus.

“Šogad Meža olimpiādē liela loma būs regulārām fiziskām aktivitātēm dabā, svaigā gaisā – skolēniem būs jāveic konkrēti sportiskie un arī praktiskie uzdevumi. Iedvesmai aicinām izmantot Latvijas olimpiešu sagatavotos vienkāršos vingrinājumus dabā, kā arī jau gatavos Olimpisko pārgājienu maršrutus, kurus ikviens var brīvi iziet valsts mežos,”

stāsta LVM vides izglītības vadītāja Līga Abizāre

Meža olimpiādē šogad skolēnu galvenais uzdevums ir vairot skābekli:

  • Savā ķermenī – ejot mācīties un vingrot mežā vismaz reizi mēnesī. To iespējams darīt jebkurā mežā dažādos gadalaikos, iedvesmojoties no LVM un LOK sagatavotajām idejām izzinošiem pārgājieniem, vairāk informācijas: www.lvm.lv/pargajieni
  • Visā pasaulē – sējot un audzējot kokus. To var darīt rudenī, salasot un iestādot zīles, ziemā, rūpējoties par iestādītiem kokiem, kā arī pavasarī, ievācot no čiekuriem jaunas priežu un egļu sēklas. Vairāk informācijas: www.skabeklis.lv

Lai saņemtu novērtējumu, skolotājiem jāreģistrē mācību gada laikā ar klasi veiktie Meža olimpiādes uzdevumi ŠEIT vēlākais līdz 2023. gada 14. aprīlim. Papildu balvas var iegūt, ja skolotāji iedvesmojuši vēl citus vairot skābekli, publicējot savas aktivitātes arī skolas vai skolotāju sociālā tīkla “Facebook” publiskajos kontos un atzīmējot šīs publikācijas ar mirkļbirkām #mezaolimpiade, #skabeklis, #LatvijasValstsMezi.

Visas klases, kas reģistrējušas paveiktos uzdevumus, saņems Atzinības diplomus un sēklas jaunam mežam, bet aktīvākie dalībnieki, kuri veikuši uzdevumus uzcītīgi un regulāri, reģistrējot visvairāk skābekļa vairošanas dienas un publicējot tās arī “Facebook” sociālajā tīklā, iegūs dāvanu kartes stādu iegādei.  Savukārt visčaklākajai klasei tiks nodrošināts bezmaksas autobuss ekskursijai uz Latvijas meža dienām Tērvetē maija beigās. Meža olimpiādes rezultātus dalībnieki saņems  e-pastā 24. aprīlī, kā arī tie tiks publicēti “Latvijas valsts mežu” sociālā tīkla “Facebook” kontā.

LVM Meža olimpiādei ir senas tradīcijas, tā tiek organizēta kopš 2005. gada ar mērķi tuvināt vispārizglītojošo skolu mācību procesu dabai. Meža olimpiādes ilggadējie atbalstītāji ir Valsts izglītības satura centrs un Eiropas Meža pedagoģijas organizācija (forestpedagogics.eu).

Informāciju sagatavoja:
AS “Latvijas valsts meži”