Aicina piedalīties Koka skulptūru izzāģēšanas konkursā!

Konkurss

Viena no 26. Gaujas plostnieku svētku aktivitātēm būs tradicionālais Koka skulptūru izzāģēšanas konkurss, kas notiks svētku dienā 20. maijā no plkst. 8.00 -18.00 pie Strenču brīvdabas estrādes.

Konkursa mērķis ir pilnveidot Plostnieku parkā esošo koka skulptūru daudzveidību, kas veidotas par godu plostniekiem, piedāvājot parku apmeklēt iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, izmantojot to kā atpūtas vietu.

Konkursā aicināti piedalīties kokzāģēšanas entuziasti, koktēlnieki, kokamatnieki, mākslinieki un mācekļi, kuri vēlas radīt paliekošus darbus Strenču Plostnieku parka skulptūru papildināšanai. Konkursa tēma – Dzīvā daba mainīgā sabiedrībā.

Dalībnieku pieteikšanās dalībai konkursā jāapliecina līdz 2022.gada 18.maijam sūtot pieteikumu uz e-pastu: , vai zvanot pa tālruni 29420536. Konkursa norises kārtību nosaka Nolikums.

Darbus vērtēs žūrijas komisija, konkursa dalībnieki un skatītāji, labāko darbu autori saņems naudas balvas.

Koka skulptūru konkursi Gaujas plostnieku svētkos notiek no 2014. gada. Iepriekšējos gados Koka skulptūru izzāģēšanas konkursos veidotās skulptūras apskatāmas Plostnieku parkā un Gaujas dabas takā Strenčos. Tur sastopami draiskie lapsēni, pūcīte, vardīte, zivs, piekūns, bruņurupucis, Gaujmalas bebrs un Strenču pīle, jūraszirdziņš un citi dabas tēli, kā arī plostniecībai veltītas skulptūras – plostnieka zābaks, plostnieka darbarīki – cirvis un zāģis, alus kauss un karote. Kopā apskatāmas vairāk nekā 40 koka skulptūras.

Nolikums

Pieteikuma anketa