Aicina piedalīties forumā “Vai jaunietim vajag kultūru?”

Valmieras Starptautiskā multimediju festivāla laikā, 1. martā plkst. 9.30–13.30, kultūrtelpā “Akustika” (Diakonāta iela 6, Valmiera) aicinām kultūras nozares pārstāvjus uz forumu "Vai jaunietim vajag kultūru?".

Valmieras Starptautiskā multimediju festivāla laikā, 1. martā plkst. 9.30–13.30, kultūrtelpā “Akustika” (Diakonāta iela 6, Valmiera) aicinām kultūras nozares pārstāvjus uz forumu “Vai jaunietim vajag kultūru?”. Reģistrēšanās forumam, aizpildot pieteikuma formu šeit. Lūdzam ņemt vērā, ka vietu skaits ir ierobežots, tāpēc forumā piedalīties būs iespējams arī tiešsaistē šeit.

Digitālā transformācija ietekmē visas nozares un cilvēku ikdienu, darbu un saziņu. Kultūras, mākslas un radošās nozares nav izņēmums, jo kopā ar pārmaiņām ārējā vidē mainās arī cilvēku, īpaši jauniešu, vajadzības un paradumi. Nereti rodas priekšstats, ka jaunieši dzīvo nesasniedzamos digitālo mediju burbuļos. Vai mūsdienu jaunieti nekas vairs neinteresē? Vai kultūras norises zaudē savu aktualitāti? Vai kultūras sektora pārstāvjiem pienācis laiks veidot atraktīvu digitālu saturu un sadarboties ar influenceriem, lai sasniegtu jauniešu auditoriju? Vai mūsdienu jaunietim vispār vajag kultūru? Foruma laikā ieskatīsimies paaudžu plaisu jautājumos un ar dažādiem pozitīviem piemēriem kopīgiem spēkiem meklēsim atbildi, kā sasniegt un uzrunāt mūsdienu jaunieti.

Forumā par saskarsmi ar jauniešu auditoriju stāstīs Vidzemes Augstskolas pētniece Anna Broka un sociālo mediju aģentūras “New Black” dibinātājs un vadītājs Artūrs Mednis. Uzzināsim arī vairākus veiksmes stāstus, par pieredzi sadarbībā ar jauniešiem stāstot Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības projektu vadītājai Mārai Žeikarei, kā arī dzirdēsim Oslo centrālās bibliotēkas “Deichmann”, bērnu un jauniešu rokmūzikas centra “Stovner Rockefabrikk”, demokrātiskas un vienlīdzību stiprinošas mūzikas sabiedrības “AKKS” pieredzes stāstus.

Pēc foruma norises dalībniekiem būs iespēja doties festivāla organizatoru vadītā ekskursijā, kā arī apmeklēt Latvijas Nacionālā teātra VR viesizrādi “Atver acis” (reģistrēšanās šeit).

Foruma programma skatāma šeit.

No 27. februāra līdz 5. martam Valmierā norisināsies pirmais Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls. Pirmajā festivāla gadā ikvienam interesentam piedāvāta bagātīga un daudzveidīga multimediju mākslas programma, ko veido gan jaundarbi, gan jau izrādīti multimediāli mākslas darbi, kas festivāla nedēļas laikā būs skatāmi Valmierā. Plašāk šeit.

Forumu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Forums ir daļa Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”, kuras ietvaros tiek īstenots projekts Nr.EEZ/2022/2/14 “Valmieras Starptautiskā multimediju festivāla mākslas un izglītības programma jauniešiem” 2024. gadā.