Aicina noformēt pasi un eID karti sestdien, 20. augustā

Pilsonības un migrācijas pārvalde (turpmāk – Pārvalde), ieviešot klientu apkalpošanu primāri rindas kārtībā, šī gada nepilnos septiņos mēnešos apkalpojusi jau par 19% vairāk klientu nekā visa pagājušā gada garumā.

Ņemot vērā vasaras periodam raksturīgo lielo pieprasījumu pēc personu apliecinošiem dokumentiem, Pārvalde augustā un septembrī vairākās nodaļās rindas kārtībā nodrošinās pilsoņu un nepilsoņu personu apliecinošu dokumentu – pases un eID kartes – noformēšanu un izsniegšanu sestdienās.

Pārvaldes pakalpojumu Meža iela 7 Valmierā, rindas kārtībā, varēs saņemt 20. augusta no plkst. 8.00 līdz plkst. 16.00.

Pārvalde atgādina, ka personas apliecība jeb eID karte no 2023. gada 1. janvāra būs obligāts personu apliecinošs dokuments ikvienam Latvijas pilsonim un nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu. Administratīvais naudas sods netiks piemērots, ja klienta rīcībā būs pase ar derīgu termiņu.  Šis nosacījums nu neattiecas uz pensionāriem, kuriem eID karte jānoformē līdz 2030. gada 31. decembrim.

Informācijas avots: www.pmlp.gov.lv