Aicina Latvijas ciemus lepoties ar kopienās paveikto un pieteikties atpazīstamības zīmei “Viedais ciems”

viedais ciems

“Lauki ir mūsu sabiedrības struktūra un mūsu ekonomikas asinsrite. Lauki ir mūsu identitātes un ekonomiskā potenciāla galvenā sastāvdaļa. Mēs lolosim un saglabāsim savus lauku apvidus un ieguldīsim to nākotnē,” ar šiem Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas vārdiem Eiropas Komisija 2021. gada 30. jūnijā publicēja Eiropas ilgtermiņa vīziju lauku teritorijām 2040. gadam, kuras nozīmīga daļa ir arī  kustība “Viedie ciemi”.

Biedrība “Latvijas Lauku forums” aicina Latvijas ciemus un kopienas dalīties to vieduma atslēgās, piesakoties “Viedais ciems 2022” atpazīstamības zīmei. Iniciatīvatiek īstenota ar mērķi izcelt un spēcināt lauku kopienu labās prakses ceļā uz viedumu, daudzinot iedzīvotāju centienus aktīvākas un iesaistošākas kopienas dzīves veidošanā un inovatīvu risinājumu īstenošanā esošajiem izaicinājumiem. Pretendēt uz atpazīstamības zīmi “Viedais ciems 2022” ir aicināta ikviena Latvijas lauku aktīvā kopiena un ciems, aizpildot pieteikumu līdz 2022. gada 13.maijam.

Kopienu pieteikumus izvērtēs ekspertu žūrija, kuru veido ministriju pārstāvji, digitalizācijas, dizaina domāšanas, vides ilgtspējas, līdzdalības, mārketinga un citu jomu eksperti, kā arī praktiķi no kopienām un vietējām rīcības grupām.

Atpazīstamības zīmes “Viedais ciems 2022” ieguvēju godināšana notiks Latvijas viedo ciemu un lauku kopienu forumā š.g. 29. un 30. jūnijā. Atpazīstamības zīmes ieguvēji kļūs ne tikai par daļu no Latvijas viedo ciemu tīkla, iegūstot plašākas atpazīstamības un sadarbības iespējas, bet arī saņems žūrijas ieteikumus un pieredzējušu praktiķu padomus un atbalstu tālākajai attīstībai.

Līdztekus iniciatīvai “Atpazīstamības zīme “Viedais ciems 2022””,biedrība “Latvijas Lauku forums” šajā gadā īstenos mentoru programmu viedo ciemu kampaņas dalībniekiem, iesaistot speciālistus sabiedrības līdzdalības, inovāciju un komunikācijas, teritorijas attīstības plānošanas, finanšu piesaistes, vietas identitātes veidošanas, alternatīvās enerģijas, kā arī citās jomās, kurās tiks identificētas kopienu vajadzības. 2022.gadā plānotas arī kopienu tīklošanās aktivitātes, analītiskais darbs un sadarbība ar politikas veidotājiem, sekmējot viedo ciemu pieejas attīstību Latvijā.

Iniciatīva piešķirt atpazīstamības zīmi “Viedais ciems” Latvijā pirmo reizi tika izsludināta 2021.gadā kā daļa no komunikācijas kampaņas starptautiskā LEADER projekta “Smart villages LEADER Network” ietvaros. Kampaņu iniciēja trīs vietējās rīcības grupas Privātās un publiskās partnerattiecību biedrības “Zied zeme” vadībā, sadarbojoties ar biedrībām “Pierīgas partnerība” un “Jūras zeme”. 2021. gadā aktivitāte guva lielu atsaucību, saņemot gandrīz 40 kopienu pieteikumus no visas Latvijas. Sekmējot projekta ietvaros īstenoto rezultātu ilgtspēju un attīstību, šogad kampaņas īstenošanas iniciatīvu pārņēmusi biedrība “Latvijas Lauku forums” īstenojot to vēl plašākā – visas Latvijas mērogā.

Pieteikumus var iesniegt šajā saitē: ej.uz/VC2022

Vadlīnijas atzinības zīmes “Viedais Ciems 2022” piešķiršanai: laukuforums.lv/lv/archives/13959

Papildu informāciju var iegūt laukuforums.lv un “Latvijas Lauku forums” sociālajos kontos.

Kontaktinformācija

Anita Seļicka, Latvijas Lauku forums

Tālruņa numurs: +371 29442492

E-pasta adrese: