Aicina jauniešus pieteikties valsts aizsardzības dienestam Vidzemē, Stāmerienā

Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā Gulbenes novada Stāmerienā 2024. gadā tiks īstenots valsts aizsardzības dienests, sniedzot iespēju jauniešiem no Vidzemes un Latgales reģiona dienēt tuvāk mājām.

Pirmajos dienesta mēnešos iesauktie apgūs kareivja pamatapmācību individuālā un kolektīvā līmenī, paralēli iepazīstot militāro vidi un uzlabojot fizisko sagatavotību. Nākamajā apmācību posmā iesauktie apgūs militāro specialitāti, kurai pēc iespējas būtu jāatbilst katra karavīra spējām un talantiem. Dienesta noslēgumā piecus līdz sešus mēnešus karavīriem tiks uzticēta konkrētu dienesta pienākumu pildīšana prettanku vai izlūkošanas specialitātē.

Apmācība noritēs plecu pie pleca ar profesionālā dienesta karavīriem, kuri ir izvēlējušies ik dienu veltīt valsts aizsardzības spēju stiprināšanai. Tā ir iespēja būt daļai no saliedētas komandas, profesionāliem kolēģiem un iespēja apgūt militārās iemaņas savas valsts aizsardzībai Vidzemē.

Līdzīgi kā pirmajā iesaukumā valsts aizsardzības dienestam, tā arī otrajam iesaukumam, kas dienestu uzsāks janvārī, Latvijas pilsoņi sākotnēji tiek aicināti pieteikties līdz 15. jūlijam vienotajā rekrutēšanas platformā www.klustikaravirs.lv. Lai nokļūtu tieši Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā un valsts aizsardzības dienests noritētu tuvāk dzīves vietai, iesaucamais ir aicināts dienestam pieteikties brīvprātīgi, anketā norādot Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljons.

Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljons ir viena no jaunākajām profesionālā dienesta vienībām Nacionālajos bruņotajos spēkos. Tās pamatuzdevums ir stiprināt Nacionālo bruņoto spēku reaģēšanas spējas un veicināt efektīvu un visaptverošu Valsts aizsardzības uzdevumu izpildi Vidzemes reģionā.

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes
Komunikācijas daļa Tālr.: 28326080