Aicina aizliegt kažokzvēru audzēšanu un kažokādu tirdzniecību Eiropas Savienībā

“Atstāsim kažokādas pagātnē,” ar šādu moto notiek parakstu vākšana Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”, kuras mērķis ir kažokādu ražošanas un tirdzniecības aizliegums visā Eiropas Savienībā. Dzīvnieku aizsardzības organizācija “Dzīvnieku brīvība” aicina parakstīties ikvienu balstiesīgu Latvijas pilsoni mājaslapā www.eiropabezkazokadam.lv.

“Atstāsim kažokādas pagātnē,” ar šādu moto notiek parakstu vākšana Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”, kuras mērķis ir kažokādu ražošanas un tirdzniecības aizliegums visā Eiropas Savienībā. Dzīvnieku aizsardzības organizācija “Dzīvnieku brīvība” aicina parakstīties ikvienu balstiesīgu Latvijas pilsoni mājaslapā www.eiropabezkazokadam.lv.

Laikā no 2022. gada maija līdz 2023. gada maijam vairāk nekā 60 dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā Eiropā kopīgi vāc parakstus oficiālā Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”. Šī iniciatīva pieprasa pieņemt kažokzvēru audzēšanas un zvēraudzētavās iegūtu kažokādu tirdzniecības aizliegumu visā Eiropas Savienībā. Prasība ir pamatota ar zvēraudzēšanas neētiskumu, tās radīto kaitējumu videi un apdraudējumu sabiedrības veselībai. Latvijā parakstu vākšanu Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām” organizē dzīvnieku aizsardzības organizācija “Dzīvnieku brīvība” mājaslapā www.eiropabezkazokadam.lv.

Biedrības “Dzīvnieku brīvība” vadītāja Katrīna Krīgere komentē: “Kažokzvēru audzēšana ir pilnīgi nevajadzīga cietsirdība pret dzīvniekiem. Ne velti vairums Eiropas iedzīvotāju to uzskata par nepieņemamu. Savācot miljonu Eiropas pilsoņu balsu un iegūstot EK atbalstu, mēs kopīgiem spēkiem varam pielikt punktu zvēraudzēšanas cietsirdībai visā Eiropā. Turklāt prasībā iekļautais kažokādu tirdzniecības aizliegums Eiropā būtiski paātrinās šīs arhaiskās un nežēlīgās industrijas norietu visā pasaulē.”

Līdzīgi kā platformā “Mana Balss” savāktajiem iniciatīvu parakstiem Latvijā, arī Eiropas pilsoņu iniciatīvu (EPI) parakstiem ir juridisks spēks. Ja EPI viena gada laikā savāks vismaz miljonu verificētu Eiropas pilsoņu parakstu, tad Eiropas Komisijai būs uz to jāreaģē un iniciatīva jāizvērtē, lemjot par pilnīgu kažokādu industrijas apturēšanu visā Eiropas Savienībā.

Informācija par iniciatīvu “Eiropa bez kažokādām” Eiropas Savienības oficiālā tīmekļa vietnē šeit.

Informāciju sagatavoja:

Katrīna Krīgere, dzivniekubriviba.lv

https://europa.eu/citizens-initiative/initiatives/details/2022/000002_lv