Agate Caune starp finālistēm uz Eiropas vieglatlētikas uzlecošās zvaigznes balvu

Agate Caune

Vieglatlēte, garo distanču skrējēja Agate Caune izvirzīta starp trīs finālistēm uz 2023. gada Eiropas vieglatlētikas uzlecošās zvaigznes balvu.

Agate Caune šogad Eiropas U-20 čempionātā uzvarēja 3000 un 5000 metru distancē, kā arī kļuva par Eiropas spēļu uzvarētāju 5000 metros. Valmieriete arī sasniedza pasaules čempionāta stadionā 5000 metru distances finālu un Eiropas čempionāta telpās 3000 metru finālu.

Eiropas U-20 visu laiku ātrāko skrējēju sarakstos Caune 3000 metros ir otrā, bet 5000 metros – ceturtā.

Sieviešu konkurencē uz šo balvu pretendē arī Īrijas sprintere Rhasidata Adeleke, kura pasaules čempionātā 400 metru distancē izcīnīja ceturto vietu. Adeleke 400 metru sprintā ir šī gada Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempione un sezonas līdere Eiropā. 

Tāpat par balvu cīnīsies arī Eiropas U-20 čempione augstlēkšanā Angelina Topiča no Serbijas. Viņa ir U-20 sezonas līdere pasaulē, šosezon izcīnot septīto vietu pasaules čempionātā stadionā un ceturto vietu Eiropas čempionātā telpās.

Līdz šim neviens no Latvijas vieglatlētiem nav saņēmis Eiropas gada labākā vieglatlēta vai uzlecošās zvaigznes balvu.

Balvu ieguvēji tiks paziņoti 21.oktobrī Viļņā.