Agate Caune Spānijā sasniedz jaunus Latvijas rekordus

Agate Caune

31. decembrī Barselonā ar jaunu Latvijas rekordu 5km skrējienā šosejā Dmitrijs Serjogins ierindojās 17. vietā, bet Agate Caune ar jaunu personīgo rekordu un Latvijas U23 un junioru rekordu šajā pašā distancē izcīnīja piekto vietu.

Vecā gada pēdējā dienā pasaulē, bet jo sevišķi Eiropā ļoti populāri kļuvuši ielu skrējieni. Dažus pēdējos gadus tajos ar atzīstamām sekmēm piedalās arī mārupietis Dmitrijs Serjogins. Arī šogad trīs latviešu skrējēji piedalījās tradicionālajā “Cursa dels Nassos” skrējienā Barselonā.

Dmitrijs Serjogins 5 km distanci veica 14:20, kas deva spēcīga sastāva skrējienā 17.vietu, par divām sekundēm uzlabojot Mareka Florošeka 2007.gadā sasniegto Latvijas rekordu. Uzvaru ar laiku 13:25 izcīnīja etiopietis Adisu Girma, par piecām sekundēm apsteidzot mājinieku Iliasu Fifu, bet par sešām sekundēm esot priekšā trešās vietas ieguvējam Jonasam Raesu no Šveices.

Atgādināsim, ka Serjoginam pieder arī Latvijas rekords 10km šosejā, kas ir precīzi 29 minūtes un sasniegts šogad aprīlī Barselonā, kā arī ar Valēriju Žolnoroviču dalītais pusmaratona rekords – 1:04:43.

Ļoti veiksmīgs bija arī 18 gadus vecās valmierietes Agates Caunes starts šajā distancē. Aiz Etiopijas, Vācijas, Norvēģijas un Kenijas skrējējām Raita Ravinska audzēkne finišēja kā piektā ar rezultātu 15:44. Sieviešu konkurencē uzvarēja pasaules čempionāta telpās bronzas medaļas ieguvēja 3000 metros etiopiete Edžgajehu Taje (14:21).

Pasaules junioru čempionāta 4.vietas ieguvējas 5000m Agates Caunes rezultāts (15:44) ir jauni Latvijas rekordi gan junioru vecuma (U20) gan U23 grupā. Caune par 16 sekundēm uzlaboja personīgo rekordu, kas septembrī tika sasniegts Mārupē.

Var tikai piebilst, ka Latvijas rekords šajā 5 km distancē pieder Jeļenai Prokopčukai un ir tikai par 14 sekundēm labāks (sasniegts 2000.g.). Caunei ir arī junioru un U23 rekordiste 10 000m, distanci šogad vasarā veicot 31:55,79.

10 km skrējienā startēja arī Latvijas čempionātu medaļniece Kitija Valtere, kura ar rezultātu 37:12 finišēja 18.vietā.


Informāciju sagatavoja Sportacentrs.com
https://sportacentrs.com/vieglatletika/01012023-serjogins_un_caune_spanija_sasniedz_jaunu