Agate Caune izcīna uzvaru Rīgas maratona programmā iekļautajā piecu kilometru skrējienā

Agate Caune uzvar Rimi maratona 5km distancē

Latvijas vieglatlētikas vidējo distanču skrējēja Agate Caune svētdien izcīnīja uzvaru “Rimi” Rīgas maratona programmā iekļautajā piecu kilometru skrējienā.

Caune finišēja 16 minūtēs un sešās sekundēs, bet divas minūtes un četras sekundes pēc viņas distanci beidza Latvijas visu laiku godalgotākā garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka. Vēl sešas sekundes atpalika Alise Petrova.

Vīriešiem piecos kilometros ātrākais bija zviedrs Dāvids Nilsons ar finišu 14 minūtēs un 47 sekundēs. Viņam 44 sekundes zaudēja sestdien jūdzes skrējienā uzvarējušais Kristers Kudlis, bet vēl desmit sekundes vēlāk finišēja Salvis Gruševs.

Šogad Rīgas maratonam dažādās distancēs bija reģistrējušies 33 003 dalībnieki no 104 valstīm.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada un ir Baltijas valstu vērienīgākais tautas sporta notikums. Šogad Rīgas maratonā skrējēji sacenšas 34. reizi.

Informācija: LETA