Agate Caune izcīna 4. vietu Pasaules U20 čempionātā 5000m skrējienā

Agate Caune

Valmieras Sporta skolas audzēkne Agate Caune sestdien Kolumbijas pilsētā Kali izcīnīja ceturto vietu pasaules junioru jeb U-20 vieglatlētikas čempionāta 5000 metru distancē. Agate Caune ar rezultātu 15:43,56 finišēja 12,39 sek. aiz bronzas medaļas laureātes, toties par 33,98 sek. laboja pērn sasniegto personisko rekordu.

Skrējiena sākumā vadībā izvirzījās sešas sportistes no Kenijas, Ugandas un Etiopijas, bet apmēram pēc trešdaļas distances Caune pievienojās vadošajai grupai. Kad līdz skrējiena beigām bija palicis aptuveni viens kilometrs, vadībā palika divas etiopietes un ugandiete, kamēr Caune bija stabili ceturtajā pozīcijā un līdz finišam skrēja vienatnē.

5000 metru distancē piedalījās 19 sportistes. Pirms šī skrējiena Caunei bija devītais labākais personīgais rekords. Lieliskus rezultātus Agate uzrādīja jau iepriekš aizvadītajā 3000 metru skrējienā – izcīnot sesto vietu.