Sākusies Pasaules Glaukomas nedēļa

Dr. Dāvis Raščevskis, vecākais oftalmologs, mēra spiedienu pacientei

Šodien Vidzemes slimnīcas poliklīnikā iedzīvotāji bez maksas varēja pārbaudīt acu spiedienu. Kā pastāstīja dr. Dāvis Raščevskis, vecākais oftalmologs (attēlā mēra spiedienu pacientei), ar šo pasākumu aizsākta Pasaules Glaukomas nedēļas (7.-13.03.) atzīmēšana. Tās mērķis – popularizēt zināšanas par glaukomu, hronisku, progresējošu acu slimību, kam raksturīgi redzes nerva un redzes lauka bojājumi. Laikus neatklāta un neārstēta, tā izraisa aklumu.

“Glaukomu dēvē par ļoti viltīgu saslimšanu,” skaidro dr. D. Raščevskis, “jo sākuma stadijā nav iespējams novērot specifiskus simptomus.” Bet, kad parādās pirmie redzes traucējumi, redzes nervā jau notikušas neatgriezeniskas izmaiņas. Tātad – vienīgais veids, kā laikus atklāt šo saslimšanu, ir regulāras profilaktiskas vizītes pie acu ārsta. Lietojot atbilstošus medikamentus, iespējams novērst slimības attīstību un saglabāt redzi. Zinot, ka visbiežāk glaukoma saistīta ar paaugstinātu acs iekšējo spiedienu, svarīgi to regulāri pārbaudīt. “Izmeklējums ir nesāpīgs, veicams dažās minūtēs,” uzsver dr. D. Raščevskis, “bet, ja atklājas paaugstināts acs spiediens, papildus vēl tiek noteikts redzeslauks un redzes nerva šķiedru slāņa blīvums ar OCT metodi. To veicam ar pašlaik vienu no modernākajām iekārtām.”

Atvēlētajā laikā, kad tika piedāvāta bezmaksas acu spiediena mērīšana, par laimi nevienam no apmeklētājiem netika konstatēts paaugstināts acu spiediens.

Izmantojot iespēju, dr. D.Raščevskis saka paldies visiem, kuri šodien ieradās pārbaudīt savu acu veselību un atgādina, ka no 40-50 gadu vecuma acu ārsts būtu jāapmeklē reizi divos gados, bet pēc 50 gadu vecuma – reizi gadā.

Informāciju sagatavoja:
Benita Brila, Vidzemes slimnīca