Valmieras novada pašvaldība arī šogad iesaistās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pasākumā, nodrošinot iespēju strādāt vasaras brīvlaikā skolēniem vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Tā ir lieliska iespēja iegūt pirmo darba pieredzi, pilnveidojot jaunas prasmes un iemaņas, kas noderēs turpmākajā dzīvē.
Kārtību, kādā tiek īstenota skolēnu vasaras nodarbinātība nosaka NVA pasākuma “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” noteikumi. Valmieras novada pašvaldība un tās pakļautībā esošās iestādes 2026. gada vasarā Valmieras novadā skolēniem kopumā piedāvās 142 darba vietas. Uz vairumu no piedāvātajām darba vietām, balstoties uz iepriekšējo gadu darba devēju pozitīvo pieredzi, strādās konkrēti darba devēja izvēlēti skolēni. Uz pārējām brīvajām darba vietām varēs pieteikties skolēni no 6. maija NVA tīmekļvietnē.
Lai skolēni varētu pieteikties piedāvātajām vakantajām vietām, viņiem jābūt vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem tiks nodarbināts ne ilgāk kā septiņas stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā, bet skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem (ieskaitot) tiks nodarbināts astoņas stundas dienā, 40 stundas nedēļā. Darbam Valmieras novada pašvaldības un tās iestāžu piedāvātajās vakancēs skolēns varēs pieteikties uz laiku līdz vienam mēnesim, atsevišķos gadījumos līdz diviem mēnešiem. Pieteikšanās brīvajām vakancēm būs iespējama, kamēr vien būs pieejamas brīvas darba vietas.
Lai pieteiktos darba vietām skolēnam būs jāreģistrējas NVA tīmekļvietnē elektroniski, autentificējoties NVA CV un vakanču portālā, izmantojot kādu no šiem identifikācijas līdzekļiem:
- personas apliecību (eID karti);
- mobilo lietotni eParaksts mobile;
- eParaksts karti;
- Smart-ID kvalificēto versiju;
- banku izsniegtos internetbankas rīkus;
- vai citus Eiropas Savienības dalībvalstu oficiālos identifikācijas līdzekļus.
Lai skolēns varētu strādāt, viņam nepieciešams:
- ārsta apliecinājums par veselības stāvokli;
- vecāka vai aizbildņa saskaņojums (nepilngadīgajiem jauniešiem, no NVA tīmekļvietnes);
- atvērtam bankas norēķinu kontam, lai saņemtu samaksu par darbu.
Piedaloties NVA skolēnu vasaras nodarbinātībā, skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 780 EUR pirms nodokļu nomaksas. Darba devējs saņem 50% valsts dotāciju skolēna mēneša algai no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, bet pārējo sedz darba devējs no saviem līdzekļiem. 2026. gadā Valmieras novada pašvaldība darba iespējas vasaras brīvlaikā piedāvās skolēniem no 15 gadiem, pašvaldības budžeta līdzekļus novirzot NVA nodarbinātības pasākuma līdzfinansēšanai.
Plašāka informācija, sazinoties ar Valmieras novada Izglītības pārvaldes speciālisti profesionālās ievirzes un interešu izglītības jautājumos Ievu Vērzemnieci (tālr. 64207125, e-pasts: ).
Tāpat aicinām skolēnus izmantot arī citu Valmieras novada darba devēju – uzņēmumu un nevalstisko organizāciju, piedāvātās vakances, ar kurām jau tagad iespējams iepazīties NVA tīmekļvietnē sadaļā “Vakanto darba vietu saraksts” – lejupielādējot Microsoft Excel tabulu. Plašāka informācija par NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu pieejama tīmekļvietnē nva.gov.lv.
