5. jūlijā Trikātā pavērsim laika priekškaru, lai ielūkoties viduslaikos, kad senajā Tālavā valdīja ķēniņš Tālivaldis.
Svētku svinīgā atklāšana notiks plkst. 12.00, bet jau no plkst. 11.00 varēs iegādāties dažādus labumus mājražotāju un amatnieku tirdziņā, piedalīties sportiskās norisēs, apskatīt trikātieša Igora Vasiļjeva foto izstādi, Tautas lietišķās mākslas studijas “Trikāta” darinājumus u.c.izstādes.
Visas dienas garumā vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys” ļaus svētku viesiem ielūkoties un piedalīties viduslaiku dzīves noslēpumos – lokšaušana, šķēpmešana, monētu kalšana, kaujas skrējiens un spēles, kas bija iecienītas pirms vairākiem gadsimtiem. Būs bērnu telts ar viduslaiku rotaļlietu atdarinājumiem, karavīru telts ar inventāru un galda spēlēm. Autentiskā vidē tiks gatavoti arī viduslaiku ēdieni, ļaujot apmeklētājiem izbaudīt unikālas senatnes garšas.
Savukārt par muzikālu sveicienu plkst. 13.00 parūpēsies postfolkloras grupa “Rikši” un plkst. 15.00 seno deju grupa “Magnolia” ar viduslaiku dejām.
Plkst. 14.30 jau tradicionāli veiklību, gribasspēku un fizisko spēju robežu varēs pārbaudīt šķēršļu skrējienā “Tālivalža taka”, kā jaunums “Rodenpoys” organizēts turnīrs “Trikātas šķēps” un “Trikātas bulta”, savukārt plkst. 16.30 – Tālivalža dārgumu lādes meklēšana un plkst. 17:30 jautrības skrējiens “Uznes kalnā ķēniņieni”, kur vīri varēs demonstrēt dāmām savu spēku.
Vietējā zirgaudzētava “Trikātas staļļi” piedāvās svētku apmeklētājiem doties izjādēs. Ikviens, kurš vēlēsies, varēs izrotāties ar hennas zīmējumu, bet paši mazākie svētku dalībnieki – izpriecāties piepūšamajā atrakcijā. Svētkos tiks noskaidroti prasmīgākie novusa spēlētāji un individuālo aktivitāšu precīzākie un izveicīgākie dalībnieki.
Visas dienas pasākumi noslēgsies plkst. 18.00 ar daudzveidīgo sacensību un sporta spēļu dalībnieku apbalvošanu.
Svētku dienas kulminācija būs plkst. 20.00, kad Trikātas pilskalna estrādē izskanēs jaudīgās latviešu rokgrupas “Dzelzs Vilks” klausītāju iemīļotākās dziesmas. Vakaru turpinās grupas “Blēži” spēlētā zaļumballe. Ieeja koncertā bez maksas, ballē – 5 EUR.
Uz svētku dalībniekiem noraudzīsies arī pats ķēniņš Tālivaldis. Kopš 2011. gada viņš sēd granītakmens krēslā, lai ar likteņputnu vanagu uz pleca būtu liecinieks cilvēku darbiem un domām par savas zemes kopšanu un attīstīšanu.
Mēs varam būt lepni, ka tagad Tālavas ķēniņš ir pie mums, lai paliktu šeit mūžīgi, paliktu pie savas tautas.