9. septembrī Kocēnos notiks reģionālā konference par Kopējo lauksaimniecības politiku Latvijā no 2023. gada

Reģionālās konferences par kopējo lauksaimniecības politiku Latvijā no 2023. gada

Zemkopības ministrija (ZM) aicina Latvijas lauksaimniekus, lauku uzņēmējus un mežsaimniekus piedalīties reģionālo konferenču ciklā par Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) Latvijā no 2023. gada.

Konferenču laikā ZM eksperti iepazīstinās ar Latvijas KLP Stratēģiskā plāna (2023.–2027.) pasākumiem lauksaimniecības un lauku vides attīstībai no 2023. gada. Konferences notiks visos Latvijas novados – Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē, Latgalē un Sēlijā.

“Ilgstošu un sarežģītu sarunu ar Eiropas Komisiju un ES dalībvalstīm rezultātā Latvijai izdevies izcīnīt būtisku palielinājumu tiešajiem maksājumiem, t.i., par 44% vairāk jeb par 758 milj. EUR vairāk nekā iepriekšējā periodā. Turpmākajos gados Eiropas Savienības un valsts atbalsts plānots tā, lai taisnīgā, mērķētā un līdzsvarotā veidā sasniegtu dažāda lieluma saimniecības, īpašu uzmanību veltot mazām un vidējām saimniecībām. Tas ļaus mūsu lauksaimniekiem turpināt attīstību, nodrošinot tūkstošiem darba vietas un apdzīvotību reģionos, un kopumā būtiski sekmēs Latvijas tautsaimniecības izaugsmi,”

atzīmē zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Pirmā reģionālā konference notiks 2022. gada 9.septembrī plkst.11.00 Kocēnu Kultūras namā, Alejas ielā 3. Aicinām visus interesentus piedalīties konferencē, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Tālrunis papildu informācijai: Liene Feldmane – 29334520, Daiga Siliņa – 29188612, e-pasts: .

Savukārt 15. septembrī konference norisināsies Jelgavā, 22. septembrī – Alūksnē, 5. oktobrī – Talsos, 19. oktobrī – Ilūkstē, bet 27. oktobrī tā plānota Jēkabpilī.

Konferences laikā dalībniekiem būs iespējams iegūt informāciju par plānotajām izmaiņām Tiešajiem maksājumiem un jauno nosacījumu sistēmu no 2023. gada, vides un klimata pasākumiem, lauksaimniecībā izmantojamās zemes jauno pārvaldības sistēmu, lauku attīstības pasākumiem no 2023. gada, kā arī plānotajiem tirgus kopējās organizācijas atbalsta pasākumiem ražotāju organizācijām. Pasākuma noslēgumā plānota viedokļu apmaiņa.

Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Zemkopības ministrijas preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja