7., 8., 9. maijā Eiropas eksāmens 2024!

Eiropas eksāmens 2024

Dalība Eiropas eksāmenā 7., 8., 9. maijā ir viena no vērienīgākajām Eiropas dienas tradīcijām nu jau 10 gadus. Pagājušajā gadā tika sasniegts rekords – Eiropas eksāmenā piedalījās vairāk nekā 42 000 dalībnieki. Šogad dalība Eiropas eksāmenā ir īpaši nozīmīga, jo atzīmējam Latvijas divdesmitgadi Eiropas Savienībā. Tāpat kā mūsu ieguvumi no Latvijas dalības Eiropas Savienībā ir daudzveidīgi, arī Eiropas eksāmena jautājumi ir raibu raibie – sports, kultūra, daba, izgudrojumi, nozīmīgi notikumi, personības u.c. tēmas tiek iekļautas tiešsaistes testā, piemērojot tos dažādām vecuma grupām.


Iespēja uzzināt ko jaunu, pārbaudīt esošās zināšanas, izzinoši un jēgpilni pavadītu laiku, mestu sev nelielu izaicinājumu, rādītu piemēru citiem, ir tikai daži Eiropas eksāmena dalībnieku minētie iemesli, kas ik gadus rada vēlmi piedalīties un izjust arī sacensību garu. Un kā nu ne – katrs dalībnieks saņem Apliecinājumu ar iegūto punktu skaitu, labākajiem – balvas.


Zinām, ka vairāk kā 300 Latvijas izglītības iestādes piedalīsies Eiropas eksāmenā, taču mudinām būt aktīviem arī uzņēmumiem, iestādēm, nevaldības organizācijām – tiks apbalvotas arī piecas ak-tīvākās no tām. Tāpat nozīmīga ir ikviena iedzīvotāja un ģimeņu dalība Eiropas eksāmenā, apliecinot savu piederību Latvijai un Eiropas Savienībai.


Svarīgākais par Eiropas eksāmenu!

  1. Eiropas eksāmens notiek 7., 8. un 9. maijā, tiešsaistē www.esmaja.lv.
  2. Ikviens var kārtot Eiropas eksāmenu sev ērtā laikā.
  3. Eiropas eksāmenā katrs dalībnieks piedalās individuāli, vienu reizi.
  4. Katrai vecuma grupai ir atbilstoši jautājumi. Pieaugušie var izvēlēties sev piemērotu grūtības pa-kāpi vai izmēģināt spēkus abās grūtības pakāpēs (standarta un eksperta līmenis).
  5. Eiropas eksāmenā ir jāatbild uz 20 jautājumiem. 1.–3. klases skolēniem jāatbild uz 10 jautājumiem.
  6. Ikviens dalībnieks e-pastā saņem Apliecinājumu par dalību eksāmenā un uzzina iegūto punktu skaitu. Maksimālais punktu skaits – 50.
  7. Eiropas eksāmenā tiek apbalvoti labākie dalībnieki katrā vecuma grupā, aktīvākās Latvijas skolas un klases, kā arī valsts vai pašvaldības iestādes vai uzņēmumi.

7., 8., 9. maijā atveriet tīmekļvietni www.esmaja.lv un aiziet!

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā.

Informāciju sagatavoja:

Liene Valdmane,

biedrība “Eiropas Kustība Latvijā”