41. skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram” noslēdzies

41. skrējiens "Apkārt Vaidavas ezeram" ir veiksmīgi noslēdzies!

2022. gada 9.jūlijā Valmieras novada Vaidavā starts tika dots tradicionālajam skrējienam “Apkārt Vaidavas ezeram”, kas šogad norisinājās jau 41.reizi, un ir vienīgais skrējiens Latvijā, kas kopš tā pirmsākumiem norisinās bez pārtraukuma.

Tradicionālajā 11,7km garajā distancē uz starta stājās teju 200 skrējēju no visas Latvijas, savukārt bērnu grupās startēja gandrīz 100 dalībnieku. Jaunākie bērni bērnu grupās mēroja 0,23km garu distanci apkārt Ziemeļvidzemes internātpamatskolas sporta laukumam, bet vēcākajiem bērniem bērnu grupās bija jāmēro 1,9km distance.

Pirmie skrējienu starti no rīta tika doti bērnu grupām. Par uzvarētājiem B1 grupā kļuva Marlēna Gudēvica-Liepiņa un Mikus Akūlovs, B2 grupā ātrākie bija Mia Jasmine Klavniece un Mārtiņš Āboliņš, B3 grupās Una Pērkona un Jānis Putrālis un B4 grupās nepārspēti palika Jūlija Eglīte un Jānis Atlācis.

Plkst. 11.00 starts tika dots tradicionālajai 11,7km garajai distancei skrējienā “Apkārt Vaidavas ezeram”, kurā tika noskaidroti gan pirmo trīs vietu ieguvēji sadalījumā pa vecuma grupām, gan arī seši ātrākie skrējēji sieviešu un vīriešu absolūtajā konkurencē.

6. Kristaps Čehovičs

Tradicionālās 11,7km garās distances beigu daļā, pie Vaidavas keramikas, tika noskaidrota ātrākā un ātrākais “Vaidavas keramikas” sprinta posmā. Par Vaidavas keramikas sprinta karalieni kļuva Ilona Marhele un sprinta karaļa titulu izcīnīja Artūrs Kārkliņš.

41. skrējienu “Apkārt Vaidavas ezeram” organizēja Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Sporta biedrība SPORTLAT”.

Skrējiena atbalstītāji: TEHAUTO, Vaidavas keramika, “Grasbergs”, “Eži”, TC “Valleta”, disku golfa parks “Pauku priedes”. Balviņas katram bērnu grupas dalībniekam un uzvarētājam nodrošināja SIA “Dabas auglis”.