40. izlaidumā Vidzemes Augstskolu absolvē 125 profesionāļi

Vidzemes Augstskolas izlaidums

30.jūnijā Vidzemes Augstskolas (ViA) izlaidumā Valmierā pulcējās absolventi, mācībspēki, kā arī ģimenes un draugi. Šogad ViA izlaidumā diplomus saņēma 125 absolventi: 17 – koledžas, 77 – bakalaura līmeņa studiju, 29 – maģistri un divi – doktora grāda ieguvēji.

Vidzemes Augstskolas rektore Agnese Dāvidsone:
“Man ir neizmērāms prieks un patiess aizkustinājums sveikt Jūs visus – gan absolventus un Jūsu tuvos un mīļos, gan mācībspēkus un darbiniekus šajā dienā! Iztaisnojiet muguras un plecus, paceliet skatienu pāri ikdienišķajam un pasmaidiet viens otram! Jo šī ir Jūsu diena! Esiet lepni par sevi!
Bet šis izlaidums nav tikai par jūsu pagātni – tas ir par jūsu nākotni. Es aicinu jūs noticēt, ka katrā no jums ir potenciāls ietekmēt šo pasauli pozitīvā veidā, sasniedzot un pārsniedzot savas mērķus. Pārsteidzot un atstājot savu unikālo dejas musturu. Lai šīs dienas sauklis “Iedejo dzīvē” iedvesmo jūs būt drosmīgiem un neierobežotiem savos mēģinājumos. Paldies maniem kolēģiem – Vidzemes Augstskolas darbiniekiem un akadēmiskajam personālam! Par Jūsu radošumu, neizsīkstošo enerģiju, ambīcijām, kas ļauj mums, Vidzemes Augstskolai, būt pamanāmam punktam uz lielā augstākās izglītības globusa!”

Sveicienu absolventiem sūtīja arī Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša:
“Man ir patiess gods un liels prieks sveikt jūs šajā izlaidumā, kad Vidzemes Augstskolu absolvē 125 jaunie speciālisti, tostarp divi zinātņu doktori.
Sirsnīgi apsveicu šajā nozīmīgajā dienā! Ceru, ka katrs no šodienas Vidzemes Augstskolas absolventiem atradīs sev vispiemērotāko, un reizē arī mūsu valstij visnepieciešamāko dzīves un karjeras ceļu. Latvijas izaugsmei ir nepieciešami gudri, akadēmiski prāti, kā arī praksē nostiprinātas prasmes, zināšanas un jaunas idejas ikvienā nozarē. Absolventi, pateicos jums par apņēmību studēt, vēlmi izzināt pasauli plašāk un dziļāk, par izturību un neatlaidību studiju gados, par spēju sasniegt mērķi. Paldies augstskolas mācībspēkiem, zinātniekiem, tehniskajam personālam, kuri iedvesmoja, vadīja un atbalstīja jūs izaicinošajā studiju ceļā! Paldies jūsu vecākiem, ģimenēm, piederīgajiem, kuri sniedza atbalstošas rūpes un mīlestību, lai šodien jūs varētu svinēt savu izlaidumu!”

Andra Maļinovska, Biznesa vides vadības absolvente, viena no studentēm, kura absolvēja ViA ar izcilību:
“Manuprāt, lielākā pievienotā vērtība un galvenais iemesls, kāpēc izvēlējos studēt Biznesa vides vadības programmā ir tā, ka studiju process notiek angļu valodā. Iegūtais profesionālais maģistra grāds vadības zinātnēs, kas starptautiski ir zināms kā Master of Business Administration (MBA) ir augstu novērtēts darba tirgū. Līdz ar to pēc augstskolas absolvēšanas, turpināšu attīstīties profesionāli. Studiju laikā Vidzemes Augstskola arī piedāvā piedalīties dažādos starptautiskos projektos, kuros ir iespēja iegūt pieredzi un arī nodibināt kontaktus, kas uzņēmējdarbības vidē ir ļoti svarīgi. Iesaku izmantot šīs iespējas.”
Šis ViA izlaidums bija ne tikai 40tais pēc kārtas, bet īpašs ar to, ka pirmo reizi ViA absolvēja Gruzijas studenti, kuri, pamatojoties uz sadarbības līgumu, vienlaikus ieguva grādu divās augstskolās – to vidū arī ViA. Tāpat šogad pēdējo reizi ViA absolvēja mehatroniķi un informācijas tehnoloģiju studenti koledžas līmeņa programmā, jo turpmāk augstskola nodrošinās studijas jau tikai augstākā līmenī – bakalaura, kas sekmē iespējas darba tirgū.

Informāciju sagatavoja:

Vidzemes Augstskola