31. maijs – Pasaules diena bez tabakas

31. maijā tiek atzīmēta Pasaules diena bez tabakas ar mērķi informēt sabiedrību par tabakas lietošanas kaitīgo ietekmi uz veselību un smēķēšanas profilaksi.

Šogad Pasaules dienas bez tabakas tēma ir bērnu aizsardzība no tabakas industrijas ietekmes (angl. protecting children from tobacco industry interference).

Bērnus, kuri jau sasnieguši vai tuvojas sarežģītajam pusaudžu vecumam, ietekmē dažādi – sociālie mediji un izklaides industrijā manifestētais, reklāmas, klasesbiedri un draugi. Šīm visām ietekmēm summējoties, veidojas pusaudža pieņēmumi un attieksme pret smēķēšanu. No ārējām ietekmēm bērnu nav iespējams pilnīgi pasargāt, taču vecāku spēkos un atbildībā ir sagatavot tiktāl, lai pusaudzis, nonākot izvēles priekšā, spētu pieņemt apzinātu un informētu lēmumu patstāvīgi – pateikt “nē” jebkāda veida un formas tabakas izstrādājumu lietošanai.

Infografika “Smēķēšanas ierobežojumi daudzdzīvokļu mājās” atgādina iedzīvotājiem par pasīvās smēķēšanas kaitīgumu un aicina cienīt citu cilvēku tiesības dzīvot vidē, kas nav piesārņota ar tabakas dūmiem.

Aicinām iepazīties ar SPKC un Veselības ministrijas izstrādātajiem materiāliem par tabakas un/vai nikotīna izstrādājumu lietošanas profilaksi:

Ar citiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem iespējams iepazīties šeit.

Aicinām iepazīties ar šiem materiāliem un kā prioritāti izvirzīt no tabakas dūmiem brīvas vides nodrošināšanu!