3. jūlijā Latvijas goda konsuli apmeklēs Valmieru

No 2024. gada 1. līdz 3. jūlijam norisināsies 11. Latvijas goda konsulu sanāksme, kurā dalībniekus informēs par ārpolitikas aktualitātēm, svarīgāko drošības politikā, divpusējās ekonomiskās sadarbības iespējām. Tiks akcentēts Latvijas darbs lobija kampaņā, kuras mērķis ir nodrošināt sekmīgu ievēlēšanu 2025. gada vēlēšanās ANO Drošības padomē 2026. līdz 2027. gadam. Latvija uz vēlētā locekļa vietu kandidē pirmo reizi. Goda konsulu sanāksmes darba kārtībā būs arī konsulārā darba aktualitātes. Sanāksmē piedalīsies teju 100 Latvijas goda konsuli no vairāk nekā 40 valstīm. Goda konsuli Latvijas uzdevumā veic valsti reprezentējošas un konsulāras funkcijas, šos amata pienākumus uzņemoties brīvprātīgi. Latvijas goda konsuli mūsu valsts intereses pārstāv visos pasaules reģionos – Eiropā, Amerikā, Āzijā, Āfrikā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Latvijai dažādās pasaules valstīs ir vairāk nekā 170 goda konsulu, kuri pārstāv dažādas uzņēmējdarbības nozares.

Sanāksmes dalībniekus 1. jūlijā Ārlietu ministrijā uzrunās Ministru prezidente Evika Siliņa. Ministru prezidente akcentēs Latvijas ekonomiskās sadarbības nozīmi ar citām valstīm, ieskaitot eksporta veicināšanu un ārvalstu investīciju piesaisti. Kā premjere ir uzsvērusi iepriekš, tas ir arī valsts un sabiedrības drošības jautājums. Tāpat Ministru prezidente norādīs uz NATO atturēšanas un aizsardzības stiprināšanas nozīmi, gatavojoties gaidāmajam NATO samitam Vašingtonā, kā arī Latvijas turpmāku atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju.

Ar goda konsuliem tiksies ārlietu ministre Baiba Braže, lai pārrunātu iespējas stiprināt sadarbību, kas ir stratēģiski svarīgs ārpolitikas instruments. Tāpat ministre vērsīs uzmanību ārlietu dienesta iespējām un lomai Latvijas ekonomisko interešu un īstenošanā. Šī brīža ģeopolitiskajā situācijā ir kritiski svarīgi veidot un stiprināt attiecības ar līdzīgi domājošiem partneriem visā pasaulē.

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens iepazīstinās ar Latvijas transporta nozares transformāciju un pārorientāciju uz Rietumiem – ilgtermiņa izaicinājumiem, eksporta konkurētspēju, militāro mobilitāti un starptautisko sadarbību. Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis informēs goda konsulus par nacionālo enerģētikas un klimata stratēģiju, par vēja projektu attīstību Latvijā un citām nozares aktualitātēm. Saeimā goda konsulus uzņems Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa. Saeimas priekšsēdētāja informēs goda konsulus par parlamenta dienaskārtības prioritātēm nacionālās drošības stiprināšanā un ekonomiskās izaugsmes veicināšanā. Tiekoties ar goda konsuliem, D. Mieriņa vēlas stiprināt Saeimas sadarbību ar goda konsuliem un pārrunāt goda konsulu darbu investīciju piesaistē un atbalstu Latvijas eksportētājiem. Sarunā ar goda konsuliem piedalīsies arī Saeimas prezidija locekļi un Saeimas komisiju vadītāji.

Rīgas pilī ar goda konsuliem tiksies Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

2. jūlijā sanāksmes dalībnieki dosies uz Jūrmalu, kur viesnīcā Baltic Beach Hotel & SPA notiks goda konsulu un Latvijas uzņēmēju kontaktbirža. To atklās ārlietu ministre Baiba Braže un ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Atceļā goda konsuliem Rīgā būs iespēja apmeklēt SAF Tehnika JSC ražotni.

3. jūlijā goda konsuli dosies uz Valmieru un Cēsīm. Valmierā sanāksmes dalībnieki tiksies ar pašvaldības pārstāvjiem un apmeklēs Valmieras muzeja jauno ekspozīciju “De Woldemer”. Viesiem būs arī iespēja iegādāties Valmieras novada amatnieku darinājumus un vietējo ražotāju produktus. Cēsīs sanāksmes dalībniekus sveiks Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, un goda konsuli iepazīs Kosmosa izziņas centra darbību.

Mediju ievērībai! 

3. jūlijā 10.45–11.30 Tikšanās ar Valmieras novada pašvaldības domes pārstāvjiem. Adrese: Koncertzāle “Valmiera”, Vecpuišu parks, Pāvila Rozīša iela 10, Valmiera. Mediju pārstāvjus lūdzam pieteikties Valmieras novada pašvaldības zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļā, sūtot e-pastu: 

Par citām mediju iespējām plašāk šeit.

Informācijas avots: https://www.mfa.gov.lv/lv/jaunums/uz-sanaksmi-riga-ieradisies-teju-100-latvijas-goda-konsuli-no-visas-pasaules