26. Gaujas plostnieku svētki aicina apmeklēt Strenčus!

26 Gaujas plostnieku svētki

Pavasaris ir klāt, Gaujas krastos sāk reibināt ievziedu smarža un lakstīgalu dziesmas. Pali noskalojuši smilšainos krastus un upe, klusi šalcot, rāmi plūst uz jūru. Tas nozīmē, ka Strenči pošas svinēt, jo tuvojas tradicionālie 26. Gaujas plostnieku svētki. Šogad ar devīzi “Ieklausies…Tava Gauja šalc”. 

Trešdien, 17. maijā, pie Spicu tilta plostnieki kopā ar viesiem no Vācijas darinās plosta plenes, kuras, sastiprinātas kopā, veidos baļķu plostu, ar kuru doties ekspedīcijā lejup pa Gauju. Tiem, kuriem izdosies būt laimīgo plosta ekspedīcijas dalībnieku vidū, piedzīvojumi garantēti!

Svētku aktivitātes iesāksies piektdien, 19. maijā, plkst. 20.00, kad Strenču estrādē varēs noskatīties Cēsu teātra muzikālo izrādi “Trīnes grēki” par ģimeniskām vērtībām, attiecībām un paskatīties uz to caur dzīves norišu “piģermiģera” vieglo elpu. Rūdolfa Blaumaņa lielisko situāciju komēdiju Cēsu teātris ietērpis muzikālā ietvarā. Izrādē aktieri izdziedās tik zināmās komponista Ivara Vīgnera dziesmas Jura Krūzes aranžējumā ar Jāņa Petera tekstiem, kas izrādei “Trīnes grēki” sarakstītas 1983. gadā. Iestudējuma režisore ir Edīte Siļķēna, muzikālais vadītājs – Juris Krūze, scenogrāfiju veidojusi Sandra Dikmane, tērpus radījušas Rudīte Liepiņa un Dina Irkle, kustību konsultante – Rita Lūriņa. Izrādi varēs noskatīties bez maksas. Pēc izrādes varēs baudīt vakara mūzikas noskaņas uz Gaujas.

Sestdien, 20. maijā, plkst. 15.00 uz lielo svētku gadatirgu pārdevēji aicinās pircējus. Stādi, mājražotāju gardumi, amatnieku izstrādājumi un citi pārsteigumi liks atvērt pircēju maciņus, lai iegādātos gardumus vēderpriekiem un noderīgas lietas mājsaimniecībai. Līdz 10. maijam aicinām Valmieras novada, kā arī citu novadu uzņēmējus, mājražotājus, tautas daiļamata meistarus un zemniekus pieteikt dalību gadatirgū, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu Valmieras novada pašvaldības tīmekļvietnē valmierasnovads.lv. Tirdzniecības vietu ierādīšana notiks tirdzniecības dienā. Informācija pa tālr. 26576932.

Plkst. 17.00 Strenču estrādi pierībinās jaudīgā latviešu rokgrupa “Dzelzs Vilks”.Plkst. 17.00 sāksies arī plostnieku sporta spēles, kurās savu sportisko meistarību varēs pārbaudīt ikviens, bet  visizturīgākajam stipriniekam tiks PATA dāvātais motorzāģis.

Plkst. 18.30 kopā ar vidējās paaudzes deju kopu “Tīne”, bērnu deju kopu “Tīnīte” un mazajām, dziedošajām Strenču “Notiņām” sāksim gaidīt plosta pienākšanu. Plosta pienākšana notiks ap plkst. 19.00, to sagaidīsim ar pūtēju orķestra “Strenči” tauru skaņām. Notiks tradicionālais plostnieku gājiens un sumināšana.

Plkst. 20.00 brīvdabas estrādē izskanēs Ulda Marhileviča un Māras Zālītes koncertstāsts “Tobago” un latviešu komponistu skaistākās dziesmas solistu Aijas Andrejevas, Ievas Sutugovas, Igo un Andra Ērgļa izpildījumā.

Kad satumsīs, ap plkst. 21.40 kopā ar svētku dalībniekiem tiks iedegts sveču mežs un biedrības “Šūpolēs” saimnieces galdā cels svētku kūkas, kopīgi gatavotas par godu Strenču pilsētas 95. jubilejai un plostnieku amata prasmju iekļaušanai UNESCO, bet plkst. 22.00 šiem notikumiem par godu pie laivu piestātnes izskanēs pirmatskaņojums – Elīnas Krastiņas dziesma “Mana Gauja šalc”, ko aranžējis Kristaps Krievkalns, un Gaujā līdz pat pusnaktij būs vērojamas ūdens strūklaku dejas. Svētku vakars noslēgsies ar balli kopā ar šlāgergrupas “Galaktika” mūziķiem, ieeja uz balli 7 eiro.

Visas svētku dienas garumā – no plkst. 8.00 līdz 18.00 pie estrādes darbosies koka skulptūru veidotāji, kuri veidos jaunus darbus Plostnieku skulptūru parkam un sacentīsies par skaistāko veikumu, to noteiks žūrija un  skatītāji.

Ja vēlēsies saglabāt atmiņas par svētkiem, tad visas dienas garumā uz līdzpaņemtā krekliņa varēsi veidot sev tīkamu apdruku kopā ar Valmieras koprades darbnīcu DARE.

Svētku dienā, 20. maijā, par īpašu cenu – 7 eiro – būs iespējams iegādāties personalizētas biļetes, kas garantēs sēdvietas vasaras lielizrādē “Džons Neilands”, kas notiks 22. jūnijā plkst. 20.00 Strenču brīvdabas estrādē.

Svētdien, 21.maijā, plkst. 12.00 Strenčupītes krastā aiz brīvdabas estrādes notiks izrāde ģimenēm “Ūdens sarunas” un radoša darbošanās bērniem kopā ar Valmieras koprades darbnīcu DARE, kad no uzlīmēm varēs veidot sev tīkamu zīmējumu uz līdzpaņemtajiem krekliņiem.

Visās trijās svētku dienās pa Gauju kursēs pontonlaiva “Made Marija”, ar kuru par nelielu samaksu varēsi baudīt Gaujas krastu ainavas. Uz tikšanos Gaujas plostnieku galvaspilsētā Strenčos!