23. aprīlī vairāk nekā 100 brīvprātīgie vāks ziedojumus SOS ģimenēm

23. aprīlī vairāk nekā 100 brīvprātīgie vāks ziedojumus SOS ģimenēm

Šajās brīvdienās – 23. aprīlī, vairāk nekā 100 brīvprātīgie no studentu programmas Southwestern Advantage visā Latvijā vāks ziedojumus SOS ģimenēm, lai bērni varētu apmeklēt vasaras nometnes. Šobrīd SOS ģimenēs Īslīces un Valmieras SOS bērnu ciematos, kā arī integrētajās SOS ģimenēs ārpus ciematiem aug 119 bērni.

Ziedojumu vākšanas kampaņa norisināsies sekojošās apdzīvotajās vietās – Rīgā, Ādažos, Cēsīs, Daugavpilī, Īkšķilē, Jelgavā, Jūrmalā, Ķegumā, Ķekavā, Liepājā, Lielvārdē, Mārupē, Ogrē, Salaspilī, Tukumā, Valmierā, Olainē, kā arī Alderos, Babītē, Baltezerā, Baložos, Berģos, Bigauņciemā, Birzniekos, Carnikavā, Ciemupē, Čerepovā, Dreiliņos, Ērgļos, Gaidās, Garciemā, Garkalnē, Gaujā, Grobiņā, Jauncekulē, Jaunciemā, Jaunmārupē, Jaunolainē, Kalkūnos, Kalngalē, Kauguros, Lapmežciemā, Laučos, Līdumā, Lubaušos, Majoros, Maļutkos, Medemciemā, Mellužos, Mežciemā, Mežstūrīšos, Ozolniekos, Piņķos, Priekuļos, Ragaciemā, Saulkrastos, Sauriešos, Siguļos, Slapatās, Slokā, Strenčos, Stunīšos, Sužos, Trīsciemā, Vaivaros, Valdlaučos, Vārzās, Vecāķos, Vecdaugavā, Vētrās, Viesturciemā, Vilkājā un Zvejniekciemā. Kampaņas laikā tiks vākti ziedojumi, lai SOS ģimenēs augošie bērni šajā vasarā varētu apmeklēt dažādas, viņu interesēm atbilstošas vasaras nometnes.

Brīvprātīgie klauvēs pie dažādu pilsētu un apkaimju iedzīvotāju durvīm, lai aicinātu atbalstīt SOS ģimenes. Visiem ziedojumu kampaņā iesaistītajiem būs īpašas pazīšanās zīmes, ziedojumi tiks vākti skaidrā naudā speciāli noformētos ziedojumu spainīšos, bet ziedot varēs arī ar kartes maksājumu. Ikviens no kampaņas dalībniekiem varēs uzrādīt pilnvarojumu vākt līdzekļus Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas vārdā.

”Esam no sirds pateicīgi mūsu brīvprātīgajiem palīgiem, kas ik gadu pavasarī dodas aicināt sabiedrību atbalstīt SOS ģimenēs augošos bērnus. Pirmajā akcijas dienā – 2. aprīlī mūsu palīgi savāca vairāk nekā 22 000 EUR. Šie un arī šīs nedēļas nogalē saziedotie līdzekļi radīs iespēju bērniem no SOS ģimenēm apmeklēt viņu interesēm un spējām atbilstošas vasaras nometnes. Mūsu palīgi ir apbrīnojami apņēmīgi un gatavi ziedot savu brīvo laiku ziedojumu vākšanai, lai iepriecinātu bērnus. Ceru, ka arī šajā kampaņas dienā jaunieši sastaps daudz atsaucīgus cilvēkus, lai kopā mēs varētu sagādāt vasaras piedzīvojumus SOS ģimeņu bērniem,”

stāsta Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

Šāda aktivitāte Latvijā norit jau desmito gadu. Šogad akcija notiek divās dienās 2. un 23. aprīlī. Tiek prognozēts, ka 23. aprīlī tajā piedalīsies vairāk nekā simts brīvprātīgie dalībnieki. Kampaņu organizē studentu programma Southwestern Advantage sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju.
Kopumā aizvadīto gadu laikā, pateicoties brīvprātīgo palīgu atbalstam, savākti vairāk nekā 110 000 EUR dažādu atbalsta projektu realizēšanai.

Lai atbalstītu SOS bērnu ciematos dzīvojošos bērnus, ziedot var arī Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas mājaslapā. Vairāk par ziedojumu veikšanas iespējām www.sosbernuciemati.lv

Southwestern Advantage Latvia pārstāve Madara Brauere: “Ir liels prieks, ka, klauvējot pie durvīm, uzrunājot Latvijas iedzīvotājus un vācot ziedojumus, mūsu studenti spēj paveikt tik daudz laba! Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka latvieši ir ļoti laipni un atsaucīgi, ja viņiem tiek dota iespēja atbalstīt lielisku ideju turpat pie viņu mājas durvīm.”

Par programmu Southwestern Advantage
Southwestern Advantage ir studentu vasaras programma, kurā piedalās Baltijas valstu u.c. Eiropas valstu, ASV un Kanādas studenti, kas pastāv jau vairāk nekā 150 gadus. Programmas galvenais mērķis ir sniegt studentiem iespēju iegūt pieredzi gan komunikācijas, gan valodas jomās un arī iegūt zināšanas veiksmīgas nākotnes veidošanā. Studenti no Latvijas tajā piedalās kopš 2001. gada. Papildus darbam ASV, jaunieši atbalsta labdarības projektus Latvijā.

Par SOS bērnu ciematiem
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus un ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru “Airi vecākiem” vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), vairākās integrētajās SOS ģimenēs, kā arī SOS jauniešu mājā Jelgavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 130 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Kopumā visās SOS bērnu ciematu īstenotajās atbalsta programmās gada laikā palīdzību saņem vairāk nekā 1200 bērnu.

Papildu informācijai:
Madara Brauere
Southwestern Advantage Latvia
Tālr. 28203018
E-pasts:
Vairāk par SWA Latvia: www.southwesternadvantage.lv

Dace Dzedone
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija
Tālr. 26556163
E-pasts:
Vairāk par SOS bērnu ciematiem: www.sosbernuciemati.lv