20. martā aicinām svinēt Lielo dienu Jērcēnmuižā!

20.martā Jērcēnmuižā aicinām svinēt pavasara saulgriežus jeb Lielo dienu. Tos, kuriem izdosies izberzt miegu no acīm, gaidīsim plkst. 6.20 pie Jērcēnmuižas, lai kopīgi sagaidītu saullēktu

20.martā Jērcēnmuižā aicinām svinēt pavasara saulgriežus jeb Lielo dienu. Tos, kuriem izdosies izberzt miegu no acīm, gaidīsim plkst. 6.20 pie Jērcēnmuižas, lai kopīgi sagaidītu saullēktu.

Pēc saullēkta sagaidīšanas dosimies pārgājienā pretī saulei un pavasarim gar Strenčupītes krastu. Pārgājiena garums aptuveni 4,5 km, un tā laikā varēs ne tikai priecāties par dabu un ieelpot malku svaiga gaisa un pavasara, bet arī pildīt dažādus uzdevumus.

Atgriežoties Jērcēnmuižā, klāsim kopīgu Lielās dienas brokastu galdu, tāpēc aicinām ņemt līdzi nelielu cienastu un, protams, krāsotas olas.

Bet kas gan ir Lielā diena bez šūpolēm, dziesmām un dančiem? Iedziedāt un iešūpot pavasari mums palīdzēs folkloras kopas “Mežābele” un “Rudzupuķe”.

Saules mūžīgo ritējumu debesu jumā nevar apturēt neviens. Klāt laiks, kad diena un nakts ir vienādā garumā – Lielā diena jeb pavasara saulgrieži. Gaisma atkal uzveic tumsu, dienai kļūstot garākai jeb lielākai par nakti. Iestājas pavasaris. Šogad tas notiks 20. martā, tāpēc aicinām iešūpoties pavasarim un jaunajam darbu cēlienam! Laiks gaismai! Lai top!