20 dienas apkārt Latvijai: dakteris klauns dodas velomaratonā, lai atbalstītu bērnus slimnīcās visā valstī

20 dienas apkārt Latvijai: dakteris klauns dodas velomaratonā, lai atbalstītu bērnus slimnīcās visā valstī

Vakar, 24. augustā, viens no biedrības “Dr.Klauns” dakteriem klauniem – Jānis Taukulis – devās iespaidīgā velomaratonā: nepilna mēneša laikā viņš veiks 2 000 km, lai atbalstītu dakterus klaunus un pievērstu sabiedrības uzmanību viņu regulārajam darbam ar bērniem Latvijas slimnīcās.

“Vai jūs zinājāt, ka daudzi bērni slimnīcās ir spiesti palikt ilgāk kā vienu dienu? Nedēļu, divas, pat daudz vairāk. Ir reizes, kad bērni slimnīcā ir vieni paši, un viņus aprauga tikai medpersonāls, viņiem šis laiks ir jāpavada vieniem. Šis maratons man arī ir kā bērna ilgstoša uzturēšanās slimnīcā. Man apkārt ir cilvēki, bet tajā pašā laikā es esmu viens. Kā arī man maratonā līdzi ir Dakteris klauns, kurš šīs visas maratona dienas ir kopā ar mani – tāpat kā ar bērniem slimnīcās”.

Pēc Jāņa vārdiem, maratons – ir kā metafora, kas labi atspoguļo ceļu, ko bērni slimnīcās veic.

Jānis ir arī pārliecināts, ka jebkura ideja, pat šķietami traka, varētu būt noderīga: “Man gribējās apvienot manas sirdij tuvākās lietas vienā – braukt ar velosipēdu un būt par Dakteri Klaunu! Ja var atbalstīt kādu ar to, kas tev ir sirdij tuvs un svarīgs, tad man šķiet, mēs darām kaut ko pareizi!”

Dakteru klaunu darbs un tā rezultāti – tā ir gara distance, kuru nevar vienkārši atstāt pusceļā. Lai veidotu vidi, kura bērniem ir draudzīga, kur viņiem ir vieglāk veseļoties, ir nepieciešams ikdienas regulārs darbs. Tas nav kā kvalitatīvi uztaisīts remonts, kur vienu reizi labi nokrāsotas sienas kalpos vairākus gadus. Dakteri klauni jau 10 gadus ik dienas nāk uz slimnīcām, lai atbalstītu mazos pacientus, lai bērni ticētu, ka slimnīca nav tā vieta, kur ir sāpīgi un bailīgi. Bet tā ir vieta, kur var smieties, priecāties, ticēt sev un saviem spēkiem ceļā uz veselību.

Kā norāda Dr.Klauns vadītāja Marianna Milovskaja, šis maratons arī parāda, ka katrs no mums var dot savu artavu idejai, ko viņš uzskata par nepieciešamu: “Aiz katra daktera klauna ir cilvēks. Un Jānis šodien dodās ceļā kā cilvēks, lai atbalstīt savus klaunu kolēģus. Viņš šādu veidu ir izvēlējis, jo viņam pašam tas ir tuvāks. Ar šo es gribētu atgādināt, ka patiesībā atbalsts var būt ļoti dažāds un ikviens var būt noderīgs. Palīdzība nav tikai nauda vai materiālās lietas. Palīdzība ir mīlestība, ko mēs liekam iekšā idejā”.

Jānim šis jau ir otrais maratons.

Pagājušajā gadā mēs redzējām lielu atsaucību reģionos – cilvēki bija nākuši mūs atbalstīt, liekas, ka viņiem bija svarīga šī solidarizēšanās; bija arī pilsētas, kas vēlējās pievienoties Jāņa maršrutam – tāpēc šogad mēs esam izlēmuši nevis vienkārši atkārtot, bet paplašināt maršrutu, praktiski divas reizes palielinot pilsētu skaitu, kuras Jānis apmeklēs,”

skaidro Marianna Milovska.

Jānis startēja no Rīgas 24. augustā un pēc plānā finišēs 12. septembrī. Maršruta garums ir ap 2 000 km, tas vedīs caur 10 Latvijas pilsētām.

Jānis un Dakteri klauni aicina katras pilsētas iedzīvotājus satikties, pavadīt viņu ceļā, kā arī – uztaisīt vislielāko kopbildi ar sarkanajiem deguniem: šis ir Dakteru klaunu izaicinājums! Kurā no pilsētām sanāks lielākais cilvēku skaits sarkanajos degunos?

Nāciet satikt un atbalstīt Jāni savā pilsētā:

  • 27. augustā Daugavpilī;
  • 29. augustā Rēzeknē;
  • 31. augustā Cēsīs;
  • 1. septembrī Valmierā, plkst. 11.00 pie Valmieras Kultūras centra;
  • 3. septembrī Siguldā;
  • 4. septembrī Jelgavā;
  • 7. septembrī Liepājā;
  • 8. septembrī Kuldīgā;
  • 9. septembrī Ventspilī;
  • 12. septembrī Tukumā.

Plašāku informāciju par velomaratona gaitu un tikšanos pilsētās varēs atrast Dr.Klaunu Facebook lapā.

Biedrība “Dr.Klauns” no sirds pateicas visiem labdarības maratona atbalstītājiem — uzņēmumiem SIXT, VIRŠI, MagnumNT, Veloprofs.lv, Sante Latvia!

Biedrība “Dr. Klauns” kā sabiedriska labdarības organizācija darbojas kopš 2012. gada, un tās pārstāvji — 35 profesionāli medicīnas klauni — katru dienu dodas uz Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas medicīnas iestādē. Dakteru Klaunu projektu biedrība “Dr.Klauns” īsteno sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, ar Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union” atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Agija Dobelniece
Tel. 26437212

Papildu informācijai:
Marianna Milovska
“Dr.Klauns” biedrības vadītāja
29259971,
https://www.facebook.com/drklauns
http://www.drklauns.lv